Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 85360)

PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 16275)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI

📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 47 63,5% Me: 67,5% · σ: 16,6% · Mo: 70% 141 4 107 71,5% 🏆 Me: 75% · σ: 13,4% · Mo: 75% 42 1
chemia poziom rozszerzony (M) 52 58,6% Me: 62,5% · σ: 24,7% · Mo: 72% 136 5 93 71,6% 🏆 Me: 75% · σ: 17,9% · Mo: 82% 28 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 17 59,6% Me: 55% · σ: 18,5% · Mo: 47% 145 2 61 62,1% 🏆 Me: 67% · σ: 23,4% · Mo: 78% 103 1
geografia poziom rozszerzony (M) 27 66,2% Me: 63% · σ: 19,3% · Mo: 60% 181 4 37 68,7% 🏆 Me: 72% · σ: 15,7% · Mo: 50% 137 1
historia poziom rozszerzony (M) 7 63,3% Me: 83% · σ: 31,0% · Mo: 83% 198 5 8 72,4% 🏆 Me: 81,5% · σ: 26,0% · Mo: -% 72 2
język angielski poziom podstawowy (M) 127 90,7% Me: 95% · σ: 11,0% · Mo: 95% 458 7 244 95,6% 🏆 Me: 98% · σ: 6,2% · Mo: 98% 105 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 120 79,7% Me: 84% · σ: 17,8% · Mo: 95% 523 7 220 89,7% 🏆 Me: 93% · σ: 11,2% · Mo: 93% 88 1
język angielski ustny (M) 127 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 632 10 244 95,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 121 5
język polski poziom podstawowy (M) 130 70,9% Me: 73% · σ: 16,0% · Mo: 75% 350 5 247 73,7% 🏆 Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 85% 194 3
język polski poziom rozszerzony (M) 25 51,9% Me: 51% · σ: 30,1% · Mo: 46% 611 9 46 73,9% 🏆 Me: 80% · σ: 22,1% · Mo: 91% 74 2
język polski ustny (M) 130 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1106 25 247 84,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 348 12
matematyka poziom podstawowy (M) 130 82,9% Me: 88% · σ: 16,5% · Mo: 98% 174 5 247 89,0% 🏆 Me: 94% · σ: 12,0% · Mo: 98% 68 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 63 58,1% Me: 58% · σ: 25,1% · Mo: 60% 170 2 131 63,1% 🏆 Me: 62% · σ: 19,8% · Mo: 76% 96 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 6 69,7% Me: 78% · σ: 17,4% · Mo: 78% 103 3 26 73,6% 🏆 Me: 81% · σ: 18,4% · Mo: 90% 66 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK wypada lepiej w 0, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI w 14.

Największe różnice

Przedmiot PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI Różnica
język polski 51,9% 73,9% 22,0 pkt proc.
chemia 58,6% 71,6% 13,0 pkt proc.
język angielski 79,7% 89,7% 10,1 pkt proc.
język polski 75,1% 84,5% 9,4 pkt proc.
historia 63,3% 72,4% 9,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 22,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 46 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.