Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Rzeszów | Zdawalność: 100%
📍 Ostrzeszów | Zdawalność: 97,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 47 | 63,5% Me: 67,5% · σ: 16,6% · Mo: 70% | 141 | 4 | 47 | 54,9% Me: 58% · σ: 19,9% · Mo: 45% | 320 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 52 | 58,6% Me: 62,5% · σ: 24,7% · Mo: 72% | 136 | 5 | 43 | 50,6% Me: 57% · σ: 21,7% · Mo: 58% | 256 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 59,6% Me: 55% · σ: 18,5% · Mo: 47% | 145 | 2 | 27 | 58,3% Me: 58% · σ: 22,0% · Mo: 58% | 156 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 27 | 66,2% Me: 63% · σ: 19,3% · Mo: 60% | 181 | 4 | 24 | 38% Me: 35% · σ: 19,8% · Mo: 17% | 1156 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 63,3% Me: 83% · σ: 31,0% · Mo: 83% | 198 | 5 | 23 | 47,7% Me: 44,5% · σ: 22,3% · Mo: 42% | 609 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 127 | 90,7% Me: 95% · σ: 11,0% · Mo: 95% | 458 | 7 | 132 | 87,1% Me: 92% · σ: 14,2% · Mo: 98% | 785 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 120 | 79,7% Me: 84% · σ: 17,8% · Mo: 95% | 523 | 7 | 112 | 77,1% Me: 85% · σ: 20,3% · Mo: 95% | 709 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 127 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 632 | 10 | 132 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 615 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 130 | 70,9% Me: 73% · σ: 16,0% · Mo: 75% | 350 | 5 | 133 | 68,3% Me: 68% · σ: 14,5% · Mo: 63% | 556 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 25 | 51,9% Me: 51% · σ: 30,1% · Mo: 46% | 611 | 9 | 31 | 54,4% Me: 57% · σ: 21,2% · Mo: 51% | 518 | 1 |
| język polski ustny (M) | 130 | 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1106 | 25 | 133 | 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1503 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 130 | 82,9% Me: 88% · σ: 16,5% · Mo: 98% | 174 | 5 | 133 | 73,8% Me: 78% · σ: 20,8% · Mo: 96% | 505 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 63 | 58,1% Me: 58% · σ: 25,1% · Mo: 60% | 170 | 2 | 46 | 45,8% Me: 47% · σ: 26,7% · Mo: 28% | 447 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,7%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK wypada lepiej w 11, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE w 2.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 66,2% | 38% | 28,2 pkt proc. |
| historia | 63,3% | 47,7% | 15,6 pkt proc. |
| matematyka | 58,1% | 45,8% | 12,3 pkt proc. |
| matematyka | 82,9% | 73,8% | 9,1 pkt proc. |
| biologia | 63,5% | 54,9% | 8,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 24 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.