Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: "ŻAGLE" LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA STERNIK vs XL LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 7 | 62,7% Me: 62% · σ: 12,6% · Mo: -% | 153 | 27 | 65 | 68,2% Me: 70% · σ: 12,4% · Mo: 78% | 73 | 18 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 65,7% Me: 70% · σ: 17,4% · Mo: -% | 68 | 21 | 20 | 60,3% Me: 69% · σ: 18,5% · Mo: 72% | 135 | 29 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 14 | 76,5% Me: 73% · σ: 11,3% · Mo: 72% | 45 | 18 | 55 | 73,8% Me: 78% · σ: 13,4% · Mo: 83% | 70 | 25 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 95,7% Me: 98% · σ: 5,8% · Mo: 100% | 1 | 1 | 19 | 84,8% Me: 87% · σ: 12,8% · Mo: 85% | 9 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 27 | 92,3% Me: 97% · σ: 11,0% · Mo: 98% | 324 | 88 | 162 | 96,7% Me: 98% · σ: 3,5% · Mo: 100% | 42 | 21 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 33 | 81,2% Me: 87% · σ: 22,7% · Mo: 98% | 427 | 93 | 131 | 91,9% Me: 95% · σ: 8,2% · Mo: 95% | 40 | 20 |
| język angielski ustny (M) | 27 | 93,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 279 | 54 | 162 | 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 267 | 52 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 34 | 69,9% Me: 69% · σ: 9,8% · Mo: 68% | 436 | 74 | 177 | 73,6% Me: 73% · σ: 10,4% · Mo: 73% | 196 | 42 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 79,7% Me: 80% · σ: 13,1% · Mo: -% | 28 | 7 | 29 | 76,3% Me: 80% · σ: 16,5% · Mo: 86% | 48 | 14 |
| język polski ustny (M) | 34 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1634 | 98 | 177 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 440 | 27 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 34 | 86,6% Me: 91% · σ: 12,6% · Mo: 94% | 102 | 32 | 177 | 91,3% Me: 94% · σ: 9,6% · Mo: 98% | 37 | 19 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 16 | 64,8% Me: 69% · σ: 20,8% · Mo: 78% | 80 | 29 | 130 | 73,7% Me: 76% · σ: 15,5% · Mo: 88% | 19 | 8 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 80,9% Me: 82% · σ: 12,9% · Mo: -% | 20 | 6 | 7 | 88,6% Me: 92% · σ: 7,7% · Mo: 92% | 2 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, "ŻAGLE" LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA STERNIK wypada lepiej w 4, a XL LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO w 9.
| Przedmiot | "ŻAGLE" LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA STERNIK | XL LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 70,4% | 82,8% | 12,4 pkt proc. |
| historia | 95,7% | 84,8% | 10,9 pkt proc. |
| język angielski | 81,2% | 91,9% | 10,7 pkt proc. |
| matematyka | 64,8% | 73,7% | 9,0 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 80,9% | 88,6% | 7,7 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 34 osób w szkole A i 177 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.