Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNE NR 1 vs TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 85106)

TECHNIKUM EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNE NR 1

📍 Poznań | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 88681)

TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE

📍 Poznań | Zdawalność: 93,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 55 41% 🏆 Me: 40% · σ: 19,2% · Mo: 33% 986 37 82 26,3% Me: 22% · σ: 14,3% · Mo: 18% 2122 64
historia poziom rozszerzony (M) 7 45,4% 🏆 Me: 42% · σ: 17,0% · Mo: -% 665 24 15 39% Me: 38% · σ: 19,0% · Mo: 37% 845 33
język angielski poziom podstawowy (M) 162 84,7% 🏆 Me: 89% · σ: 14,4% · Mo: 97% 977 44 219 73,3% Me: 80% · σ: 22,1% · Mo: 93% 2144 70
język angielski poziom rozszerzony (M) 131 72,6% 🏆 Me: 78% · σ: 19,8% · Mo: 83% 1090 41 174 58,8% Me: 62% · σ: 23,3% · Mo: 48% 2490 69
język angielski ustny (M) 162 80,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1559 52 219 70,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2852 78
język polski poziom podstawowy (M) 166 61,6% 🏆 Me: 62% · σ: 14,3% · Mo: 43% 1219 47 220 52,5% Me: 53% · σ: 15,0% · Mo: 52% 2383 66
język polski poziom rozszerzony (M) 10 22,1% Me: 16% · σ: 22,6% · Mo: 3% 1822 57 13 39,2% 🏆 Me: 51% · σ: 30,8% · Mo: 0% 1160 42
język polski ustny (M) 166 61,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2783 54 220 56,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3319 69
matematyka poziom podstawowy (M) 166 67,9% 🏆 Me: 70% · σ: 17,0% · Mo: 74% 840 28 220 50,7% Me: 50% · σ: 17,0% · Mo: 54% 2075 57
matematyka poziom rozszerzony (M) 46 29% 🏆 Me: 27% · σ: 22,0% · Mo: 4% 1012 31 11 14,4% Me: 2% · σ: 18,3% · Mo: 0% 1730 48
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 7 32,9% 🏆 Me: 23% · σ: 17,6% · Mo: -% 27 1 5 25% Me: 18% · σ: 10,6% · Mo: -% 76 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNE NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 93,2%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNE NR 1 wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNE NR 1 TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE Różnica
matematyka 67,9% 50,7% 17,2 pkt proc.
język polski 22,1% 39,2% 17,1 pkt proc.
geografia 41% 26,3% 14,7 pkt proc.
matematyka 29% 14,4% 14,6 pkt proc.
język angielski 72,6% 58,8% 13,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 166 osób w szkole A i 220 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.