Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM W SANDOMIERZU vs TECHNIKUM NR 1 W SANDOMIERZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 85069)

TECHNIKUM W SANDOMIERZU

📍 Sandomierz | Zdawalność: 77,4%

SZKOŁA B (RSPO: 124134)

TECHNIKUM NR 1 W SANDOMIERZU

📍 Sandomierz | Zdawalność: 76,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 17 33,8% 🏆 Me: 35% · σ: 12,4% · Mo: 20% 1440 3 12 32,2% Me: 22,5% · σ: 22,6% · Mo: 15% 1566 4
język angielski poziom podstawowy (M) 26 55,7% Me: 57,5% · σ: 30,0% · Mo: 28% 3868 9 80 73,6% 🏆 Me: 83% · σ: 21,7% · Mo: 92% 2109 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 8 62,1% Me: 62,5% · σ: 13,0% · Mo: 62% 2123 6 53 63,8% 🏆 Me: 68% · σ: 24,6% · Mo: 52% 1962 5
język angielski ustny (M) 26 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3765 7 80 75,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2236 4
język polski poziom podstawowy (M) 31 53,6% 🏆 Me: 55% · σ: 16,1% · Mo: 50% 2227 4 80 48,6% Me: 50% · σ: 16,4% · Mo: 57% 2893 5
język polski ustny (M) 31 58,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3154 6 80 62,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2561 4
matematyka poziom podstawowy (M) 31 49,1% Me: 48% · σ: 17,9% · Mo: 38% 2224 6 80 53,5% 🏆 Me: 55% · σ: 23,3% · Mo: 56% 1815 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 5 10% Me: 12% · σ: 6,9% · Mo: -% 1985 4 20 16,6% 🏆 Me: 15% · σ: 16,2% · Mo: 0% 1581 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM W SANDOMIERZU ma wyższą zdawalność ogólną (77,4% vs 76,2%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W SANDOMIERZU wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM NR 1 W SANDOMIERZU w 6.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM W SANDOMIERZU TECHNIKUM NR 1 W SANDOMIERZU Różnica
język angielski 55,7% 73,6% 17,9 pkt proc.
język angielski 61,8% 75,0% 13,2 pkt proc.
matematyka 10% 16,6% 6,6 pkt proc.
język polski 53,6% 48,6% 4,9 pkt proc.
język polski 58,2% 62,8% 4,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 17,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 80 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.