Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — WIELOKULTUROWE LICEUM HUMANISTYCZNE IM. JACKA KURONIA czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA BATOREGO? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Warszawa | Zdawalność: 97,4%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| filozofia poziom rozszerzony (M) | 5 | 50% Me: 48% · σ: 16,7% · Mo: -% | 15 | 7 | 5 | 73,6% Me: 64% · σ: 22,9% · Mo: 100% | 6 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 17 | 76,1% Me: 75% · σ: 6,4% · Mo: 80% | 236 | 54 | 122 | 86,3% Me: 88% · σ: 6,5% · Mo: 87% | 33 | 14 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 39 | 95,4% Me: 97% · σ: 4,9% · Mo: 97% | 119 | 39 | 156 | 97,7% Me: 98% · σ: 2,3% · Mo: 100% | 5 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 22 | 87,6% Me: 92,5% · σ: 10,4% · Mo: 93% | 156 | 55 | 37 | 91,6% Me: 93% · σ: 8,2% · Mo: 93% | 43 | 22 |
| język angielski ustny (M) | 39 | 97,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 54 | 6 | 156 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 256 | 51 |
| język francuski poziom rozszerzony (M) | 5 | 57,2% Me: 57% · σ: 8,8% · Mo: -% | 4 | 2 | 6 | 52,7% Me: 52,5% · σ: 19,8% · Mo: -% | 6 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 39 | 77,5% Me: 80% · σ: 10,5% · Mo: 85% | 63 | 26 | 171 | 80,0% Me: 80% · σ: 10,0% · Mo: 85% | 25 | 15 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 26 | 56,3% Me: 58,5% · σ: 17,6% · Mo: 66% | 453 | 78 | 33 | 74,7% Me: 74% · σ: 18,1% · Mo: 80% | 62 | 18 |
| język polski ustny (M) | 39 | 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 682 | 42 | 171 | 76,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 950 | 62 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 39 | 63,6% Me: 62% · σ: 16,5% · Mo: 54% | 1089 | 126 | 171 | 93,5% Me: 96% · σ: 7,3% · Mo: 98% | 16 | 7 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 13 | 66,5% Me: 72% · σ: 13,4% · Mo: 72% | 132 | 34 | 28 | 77,1% Me: 81% · σ: 15,9% · Mo: 84% | 41 | 14 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA BATOREGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,4%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, WIELOKULTUROWE LICEUM HUMANISTYCZNE IM. JACKA KURONIA wypada lepiej w 3, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA BATOREGO w 8.
| Przedmiot | WIELOKULTUROWE LICEUM HUMANISTYCZNE IM. JACKA KURONIA | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA BATOREGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 63,6% | 93,5% | 29,9 pkt proc. |
| filozofia | 50% | 73,6% | 23,6 pkt proc. |
| język polski | 56,3% | 74,7% | 18,4 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 66,5% | 77,1% | 10,6 pkt proc. |
| język angielski | 76,1% | 86,3% | 10,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 29,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 39 osób w szkole A i 171 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.