Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 8 W TORUNIU vs TECHNIKUM NR 13 W TORUNIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 84681)

TECHNIKUM NR 8 W TORUNIU

📍 Toruń | Zdawalność: 94,7%

SZKOŁA B (RSPO: 84413)

TECHNIKUM NR 13 W TORUNIU

📍 Toruń | Zdawalność: 91,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 12 37,7% 🏆 Me: 37% · σ: 12,6% · Mo: 30% 1181 9 8 30,5% Me: 27% · σ: 21,7% · Mo: 27% 1706 14
język angielski poziom podstawowy (M) 38 80,9% 🏆 Me: 90% · σ: 21,2% · Mo: 95% 1342 17 46 80,7% Me: 88% · σ: 16,5% · Mo: 93% 1374 18
język angielski poziom rozszerzony (M) 34 71,8% 🏆 Me: 79% · σ: 24,7% · Mo: 97% 1165 14 40 67% Me: 76% · σ: 25,9% · Mo: 90% 1640 21
język angielski ustny (M) 38 84,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1053 14 46 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1292 17
język polski poziom podstawowy (M) 38 58,8% 🏆 Me: 61% · σ: 18,1% · Mo: 67% 1531 12 46 52,7% Me: 52,5% · σ: 14,8% · Mo: 55% 2358 18
język polski ustny (M) 38 72,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1369 11 46 65,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2220 19
matematyka poziom podstawowy (M) 38 51,2% Me: 50% · σ: 14,9% · Mo: 44% 2042 20 46 53,4% 🏆 Me: 56% · σ: 19,8% · Mo: 58% 1821 15

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 8 W TORUNIU ma wyższą zdawalność ogólną (94,7% vs 91,3%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 8 W TORUNIU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 13 W TORUNIU w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 8 W TORUNIU TECHNIKUM NR 13 W TORUNIU Różnica
geografia 37,7% 30,5% 7,2 pkt proc.
język polski 72,6% 65,4% 7,2 pkt proc.
język polski 58,8% 52,7% 6,1 pkt proc.
język angielski 71,8% 67% 4,8 pkt proc.
matematyka 51,2% 53,4% 2,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 7,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 8 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.