Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 i TECHNIKUM TRANSPORTOWE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 29 | 86,6% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 95% | 827 | 3 | 25 | 72,0% Me: 83% · σ: 22,8% · Mo: 97% | 2274 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 25 | 75,6% Me: 80% · σ: 15,5% · Mo: 83% | 827 | 1 | 21 | 54,9% Me: 52% · σ: 24,6% · Mo: 67% | 2902 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 29 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 947 | 3 | 25 | 76,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2043 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 29 | 52,6% Me: 57% · σ: 12,7% · Mo: 63% | 2371 | 5 | 26 | 52,4% Me: 52,5% · σ: 14,8% · Mo: 40% | 2397 | 6 |
| język polski ustny (M) | 29 | 58,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3180 | 9 | 26 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 935 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 29 | 64,1% Me: 68% · σ: 20,5% · Mo: 40% | 1066 | 3 | 26 | 43,3% Me: 41% · σ: 17,5% · Mo: 34% | 2843 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 15,1% Me: 8% · σ: 18,0% · Mo: 2% | 1685 | 4 | 6 | 1,7% Me: 2% · σ: 1,4% · Mo: 2% | 2393 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 88,5%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM TRANSPORTOWE w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 | TECHNIKUM TRANSPORTOWE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 64,1% | 43,3% | 20,8 pkt proc. |
| język angielski | 75,6% | 54,9% | 20,7 pkt proc. |
| język polski | 58,0% | 76,8% | 18,8 pkt proc. |
| język angielski | 86,6% | 72,0% | 14,7 pkt proc. |
| matematyka | 15,1% | 1,7% | 13,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 29 osób w szkole A i 26 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.