Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 i TECHNIKUM MORSKIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 29 | 86,6% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 95% | 827 | 3 | 32 | 79,4% Me: 85% · σ: 18,0% · Mo: 97% | 1480 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 25 | 75,6% Me: 80% · σ: 15,5% · Mo: 83% | 827 | 1 | 31 | 57,5% Me: 53% · σ: 23,5% · Mo: 53% | 2643 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 29 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 947 | 3 | 32 | 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1773 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 29 | 52,6% Me: 57% · σ: 12,7% · Mo: 63% | 2371 | 5 | 32 | 57,1% Me: 57,5% · σ: 13,3% · Mo: 50% | 1777 | 4 |
| język polski ustny (M) | 29 | 58,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3180 | 9 | 32 | 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 977 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 29 | 64,1% Me: 68% · σ: 20,5% · Mo: 40% | 1066 | 3 | 32 | 54,4% Me: 54% · σ: 16,8% · Mo: 60% | 1720 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,9%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM MORSKIE w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 | TECHNIKUM MORSKIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 58,0% | 76,4% | 18,4 pkt proc. |
| język angielski | 75,6% | 57,5% | 18,1 pkt proc. |
| matematyka | 64,1% | 54,4% | 9,6 pkt proc. |
| język angielski | 86,6% | 79,4% | 7,2 pkt proc. |
| język angielski | 85,9% | 78,7% | 7,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 18,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 29 osób w szkole A i 32 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.