Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 czy TECHNIKUM PRZY ZSEA W KOLE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 84183)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2

📍 Kołobrzeg | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 107231)

TECHNIKUM PRZY ZSEA W KOLE

📍 Koło | Zdawalność: 96,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 29 86,6% 🏆 Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 95% 827 3 60 67,3% Me: 75% · σ: 25,3% · Mo: 90% 2798 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 25 75,6% 🏆 Me: 80% · σ: 15,5% · Mo: 83% 827 1 42 53,2% Me: 54,5% · σ: 25,2% · Mo: 27% 3074 3
język angielski ustny (M) 29 85,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 947 3 60 77,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1929 3
język polski poziom podstawowy (M) 29 52,6% Me: 57% · σ: 12,7% · Mo: 63% 2371 5 61 70,4% 🏆 Me: 70% · σ: 12,2% · Mo: 72% 394 2
język polski ustny (M) 29 58,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3180 9 61 61,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2741 4
matematyka poziom podstawowy (M) 29 64,1% 🏆 Me: 68% · σ: 20,5% · Mo: 40% 1066 3 61 58,2% Me: 54% · σ: 18,3% · Mo: 50% 1445 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 17 15,1% 🏆 Me: 8% · σ: 18,0% · Mo: 2% 1685 4 11 11,1% Me: 8% · σ: 12,2% · Mo: 2% 1910 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,7%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM PRZY ZSEA W KOLE w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 TECHNIKUM PRZY ZSEA W KOLE Różnica
język angielski 75,6% 53,2% 22,3 pkt proc.
język angielski 86,6% 67,3% 19,3 pkt proc.
język polski 52,6% 70,4% 17,8 pkt proc.
język angielski 85,9% 77,3% 8,6 pkt proc.
matematyka 64,1% 58,2% 5,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 42 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.