Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 130 | 87,6% Me: 93% · σ: 14,1% · Mo: 97% | 739 | 2 | 29 | 86,6% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 95% | 827 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 118 | 75,2% Me: 83% · σ: 20,8% · Mo: 90% | 856 | 2 | 25 | 75,6% Me: 80% · σ: 15,5% · Mo: 83% | 827 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 130 | 88,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 667 | 2 | 29 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 947 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 131 | 70,7% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 68% | 367 | 2 | 29 | 52,6% Me: 57% · σ: 12,7% · Mo: 63% | 2371 | 5 |
| język polski ustny (M) | 131 | 71,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1499 | 4 | 29 | 58,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3180 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 131 | 69,1% Me: 68% · σ: 18,8% · Mo: 44% | 767 | 2 | 29 | 64,1% Me: 68% · σ: 20,5% · Mo: 40% | 1066 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 38 | 40,1% Me: 44% · σ: 23,3% · Mo: 44% | 625 | 2 | 17 | 15,1% Me: 8% · σ: 18,0% · Mo: 2% | 1685 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,2%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 w 1.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 40,1% | 15,1% | 25,0 pkt proc. |
| język polski | 70,7% | 52,6% | 18,1 pkt proc. |
| język polski | 71,5% | 58,0% | 13,5 pkt proc. |
| matematyka | 69,1% | 64,1% | 5,1 pkt proc. |
| język angielski | 88,5% | 85,9% | 2,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.