Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE i TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 37 | 39,9% Me: 37% · σ: 19,2% · Mo: 30% | 830 | 2 | 9 | 10,6% Me: 10% · σ: 3,4% · Mo: 8% | 2377 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 46,2% Me: 43% · σ: 16,9% · Mo: 33% | 745 | 2 | 18 | 22,4% Me: 20% · σ: 10,7% · Mo: 20% | 2490 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 46,9% Me: 48% · σ: 15,0% · Mo: -% | 628 | 2 | 6 | 20% Me: 13% · σ: 19,0% · Mo: 13% | 1185 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 130 | 87,6% Me: 93% · σ: 14,1% · Mo: 97% | 739 | 2 | 85 | 71,4% Me: 80% · σ: 23,6% · Mo: 93% | 2340 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 118 | 75,2% Me: 83% · σ: 20,8% · Mo: 90% | 856 | 2 | 62 | 57,9% Me: 59% · σ: 20,9% · Mo: 52% | 2589 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 130 | 88,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 667 | 2 | 84 | 72,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2524 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 131 | 70,7% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 68% | 367 | 2 | 86 | 59,8% Me: 58% · σ: 17,1% · Mo: 55% | 1403 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 47 | 66,9% Me: 74% · σ: 22,6% · Mo: 74% | 187 | 1 | 26 | 15,9% Me: 3% · σ: 21,3% · Mo: 0% | 1990 | 4 |
| język polski ustny (M) | 131 | 71,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1499 | 4 | 85 | 69,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1704 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 131 | 69,1% Me: 68% · σ: 18,8% · Mo: 44% | 767 | 2 | 86 | 41,7% Me: 40% · σ: 23,2% · Mo: 48% | 3009 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 38 | 40,1% Me: 44% · σ: 23,3% · Mo: 44% | 625 | 2 | 12 | 15,8% Me: 5% · σ: 17,1% · Mo: 26% | 1621 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (99,2% vs 72,9%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 66,9% | 15,9% | 51,0 pkt proc. |
| biologia | 39,9% | 10,6% | 29,4 pkt proc. |
| matematyka | 69,1% | 41,7% | 27,4 pkt proc. |
| historia | 46,9% | 20% | 26,9 pkt proc. |
| matematyka | 40,1% | 15,8% | 24,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 26,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 51,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 47 osób w szkole A i 26 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.