Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kołobrzeg | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 37 | 39,9% Me: 37% · σ: 19,2% · Mo: 30% | 830 | 2 | 39 | 55,6% Me: 52% · σ: 20,2% · Mo: 47% | 300 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 31 | 24,3% Me: 18% · σ: 20,9% · Mo: 17% | 914 | 2 | 28 | 52,4% Me: 57,5% · σ: 25,9% · Mo: 8% | 231 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 35,1% Me: 35,5% · σ: 17,4% · Mo: -% | 500 | 2 | 20 | 52% Me: 67% · σ: 27,0% · Mo: 67% | 248 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 46,2% Me: 43% · σ: 16,9% · Mo: 33% | 745 | 2 | 38 | 49,2% Me: 50% · σ: 18,1% · Mo: 50% | 631 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 46,9% Me: 48% · σ: 15,0% · Mo: -% | 628 | 2 | 37 | 54,8% Me: 55% · σ: 27,6% · Mo: 33% | 409 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 130 | 87,6% Me: 93% · σ: 14,1% · Mo: 97% | 739 | 2 | 152 | 93,8% Me: 95% · σ: 5,8% · Mo: 95% | 221 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 130 | 88,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 667 | 2 | 152 | 97,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 47 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 131 | 70,7% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 68% | 367 | 2 | 152 | 76,3% Me: 78% · σ: 13,8% · Mo: 90% | 95 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 47 | 66,9% Me: 74% · σ: 22,6% · Mo: 74% | 187 | 1 | 51 | 60,3% Me: 57% · σ: 23,4% · Mo: 51% | 324 | 2 |
| język polski ustny (M) | 131 | 71,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1499 | 4 | 152 | 76,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 965 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 131 | 69,1% Me: 68% · σ: 18,8% · Mo: 44% | 767 | 2 | 152 | 73,8% Me: 77% · σ: 19,0% · Mo: 92% | 508 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 38 | 40,1% Me: 44% · σ: 23,3% · Mo: 44% | 625 | 2 | 65 | 45,9% Me: 44% · σ: 27,5% · Mo: 60% | 441 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | 54% Me: 50% · σ: 10,0% · Mo: 48% | 313 | 2 | 11 | 80,9% Me: 88% · σ: 15,4% · Mo: 60% | 19 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 99,2%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU w 12.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 24,3% | 52,4% | 28,2 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 54% | 80,9% | 26,9 pkt proc. |
| fizyka | 35,1% | 52% | 16,9 pkt proc. |
| biologia | 39,9% | 55,6% | 15,6 pkt proc. |
| język angielski | 88,5% | 97,7% | 9,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 31 osób w szkole A i 28 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.