Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W TORUNIU i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Toruń | Zdawalność: 100%
📍 Toruń | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 31 | 67,6% Me: 68% · σ: 12,0% · Mo: 55% | 78 | 3 | 41 | 69,4% Me: 70% · σ: 13,3% · Mo: 70% | 61 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 22 | 64,2% Me: 63% · σ: 16,6% · Mo: 43% | 78 | 2 | 30 | 58,1% Me: 62% · σ: 20,1% · Mo: 38% | 142 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 40 | 68,6% Me: 72,5% · σ: 20,4% · Mo: 67% | 53 | 3 | 27 | 74,1% Me: 82% · σ: 23,4% · Mo: 82% | 26 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 39 | 64,7% Me: 68% · σ: 18,9% · Mo: 68% | 200 | 3 | 59 | 69,5% Me: 70% · σ: 15,0% · Mo: 83% | 125 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 84% Me: 78% · σ: 9,6% · Mo: -% | 12 | 1 | 18 | 68,3% Me: 73% · σ: 21,1% · Mo: 73% | 115 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 164 | 95,1% Me: 97% · σ: 5,4% · Mo: 97% | 146 | 4 | 196 | 97,1% Me: 98% · σ: 3,1% · Mo: 98% | 28 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 151 | 87,8% Me: 92% · σ: 11,2% · Mo: 97% | 147 | 4 | 183 | 92,0% Me: 95% · σ: 7,8% · Mo: 98% | 38 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 164 | 91,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 373 | 6 | 196 | 94,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 220 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 167 | 70,7% Me: 70% · σ: 11,2% · Mo: 68% | 374 | 4 | 197 | 74,1% Me: 73% · σ: 10,8% · Mo: 77% | 166 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 25 | 49% Me: 54% · σ: 24,7% · Mo: 54% | 725 | 6 | 68 | 69,5% Me: 71% · σ: 16,2% · Mo: 74% | 137 | 2 |
| język polski ustny (M) | 167 | 81,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 533 | 3 | 197 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 322 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 167 | 85,7% Me: 90% · σ: 13,6% · Mo: 100% | 119 | 3 | 197 | 87,1% Me: 90% · σ: 12,1% · Mo: 100% | 92 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 104 | 56,8% Me: 58% · σ: 22,6% · Mo: 66% | 196 | 4 | 75 | 70,6% Me: 76% · σ: 20,5% · Mo: 88% | 36 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 18 | 68,1% Me: 73% · σ: 16,1% · Mo: 52% | 122 | 3 | 19 | 78,5% Me: 76% · σ: 10,9% · Mo: 74% | 33 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W TORUNIU wypada lepiej w 2, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU w 12.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W TORUNIU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 49% | 69,5% | 20,5 pkt proc. |
| historia | 84% | 68,3% | 15,7 pkt proc. |
| matematyka | 56,8% | 70,6% | 13,7 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 68,1% | 78,5% | 10,4 pkt proc. |
| chemia | 64,2% | 58,1% | 6,0 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 68 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.