Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 5 W TORUNIU czy TECHNIKUM NR 8 W TORUNIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 83441)

TECHNIKUM NR 5 W TORUNIU

📍 Toruń | Zdawalność: 98,7%

SZKOŁA B (RSPO: 84681)

TECHNIKUM NR 8 W TORUNIU

📍 Toruń | Zdawalność: 94,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 8 28,4% Me: 25% · σ: 12,4% · Mo: 17% 1898 16 12 37,7% 🏆 Me: 37% · σ: 12,6% · Mo: 30% 1181 9
język angielski poziom podstawowy (M) 150 84,3% 🏆 Me: 92% · σ: 17,7% · Mo: 95% 1025 13 38 80,9% Me: 90% · σ: 21,2% · Mo: 95% 1342 17
język angielski poziom rozszerzony (M) 118 77,5% 🏆 Me: 85% · σ: 20,8% · Mo: 95% 693 10 34 71,8% Me: 79% · σ: 24,7% · Mo: 97% 1165 14
język angielski ustny (M) 149 83,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1173 15 38 84,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1053 14
język polski poziom podstawowy (M) 149 52,3% Me: 52% · σ: 11,5% · Mo: 53% 2414 19 38 58,8% 🏆 Me: 61% · σ: 18,1% · Mo: 67% 1531 12
język polski ustny (M) 149 73,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1268 10 38 72,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1369 11
matematyka poziom podstawowy (M) 149 71,7% 🏆 Me: 74% · σ: 19,0% · Mo: 96% 629 7 38 51,2% Me: 50% · σ: 14,9% · Mo: 44% 2042 20

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 5 W TORUNIU ma wyższą zdawalność ogólną (98,7% vs 94,7%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 W TORUNIU wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 8 W TORUNIU w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 5 W TORUNIU TECHNIKUM NR 8 W TORUNIU Różnica
matematyka 71,7% 51,2% 20,5 pkt proc.
geografia 28,4% 37,7% 9,3 pkt proc.
język polski 52,3% 58,8% 6,6 pkt proc.
język angielski 77,5% 71,8% 5,7 pkt proc.
język angielski 84,3% 80,9% 3,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 149 osób w szkole A i 38 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.