Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 91726)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE

📍 Wyszków | Zdawalność: 98,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 30 51,9% 🏆 Me: 57% · σ: 21,6% · Mo: 48% 414 2 39 37,6% Me: 33% · σ: 19,1% · Mo: 32% 930 4
geografia poziom rozszerzony (M) 14 51,2% 🏆 Me: 52,5% · σ: 24,8% · Mo: 57% 568 1 76 44,9% Me: 42,5% · σ: 19,3% · Mo: 38% 813 3
historia poziom rozszerzony (M) 17 33,7% Me: 28% · σ: 15,4% · Mo: 28% 974 4 11 47,7% 🏆 Me: 48% · σ: 21,8% · Mo: 50% 607 2
język angielski poziom podstawowy (M) 107 76,2% Me: 83% · σ: 20,9% · Mo: 83% 1808 5 156 83,9% 🏆 Me: 88% · σ: 14,7% · Mo: 97% 1070 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 89 59,0% Me: 62% · σ: 23,4% · Mo: 62% 2471 5 121 69,8% 🏆 Me: 70% · σ: 18,7% · Mo: 88% 1359 3
język angielski ustny (M) 108 81,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1451 2 156 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1516 3
język polski poziom podstawowy (M) 109 61,8% Me: 58% · σ: 14,9% · Mo: 50% 1195 4 157 65,5% 🏆 Me: 67% · σ: 13,8% · Mo: 60% 798 2
język polski poziom rozszerzony (M) 68 36,8% Me: 34% · σ: 27,2% · Mo: 0% 1263 5 44 64,3% 🏆 Me: 66% · σ: 14,6% · Mo: 66% 229 2
język polski ustny (M) 109 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1662 3 157 76,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 991 2
matematyka poziom podstawowy (M) 109 54,8% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 74% 1683 5 157 64,4% 🏆 Me: 64% · σ: 17,8% · Mo: 48% 1041 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,7% vs 96,3%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE wypada lepiej w 3, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE w 7.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE Różnica
język polski 36,8% 64,3% 27,6 pkt proc.
biologia 51,9% 37,6% 14,3 pkt proc.
historia 33,7% 47,7% 14,0 pkt proc.
język angielski 59,0% 69,8% 10,8 pkt proc.
matematyka 54,8% 64,4% 9,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 27,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 68 osób w szkole A i 44 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.