Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE i TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA B (RSPO: 83262)

TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE

📍 Wyszków | Zdawalność: 83,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 30 51,9% 🏆 Me: 57% · σ: 21,6% · Mo: 48% 414 2 23 41,1% Me: 45% · σ: 22,2% · Mo: 10% 785 3
geografia poziom rozszerzony (M) 14 51,2% 🏆 Me: 52,5% · σ: 24,8% · Mo: 57% 568 1 41 27,9% Me: 23% · σ: 17,5% · Mo: 12% 1950 6
historia poziom rozszerzony (M) 17 33,7% 🏆 Me: 28% · σ: 15,4% · Mo: 28% 974 4 9 32,9% Me: 37% · σ: 14,0% · Mo: 12% 991 5
język angielski poziom podstawowy (M) 107 76,2% 🏆 Me: 83% · σ: 20,9% · Mo: 83% 1808 5 132 72,4% Me: 80% · σ: 21,8% · Mo: 93% 2232 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 89 59,0% 🏆 Me: 62% · σ: 23,4% · Mo: 62% 2471 5 120 47,7% Me: 47% · σ: 26,0% · Mo: 15% 3522 8
język angielski ustny (M) 108 81,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1451 2 131 70,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2850 5
język polski poziom podstawowy (M) 109 61,8% 🏆 Me: 58% · σ: 14,9% · Mo: 50% 1195 4 132 61,4% Me: 61% · σ: 15,8% · Mo: 52% 1239 5
język polski poziom rozszerzony (M) 68 36,8% 🏆 Me: 34% · σ: 27,2% · Mo: 0% 1263 5 30 23,7% Me: 3% · σ: 33,1% · Mo: 0% 1771 6
język polski ustny (M) 109 70,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1662 3 131 59,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2999 5
matematyka poziom podstawowy (M) 109 54,8% 🏆 Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 74% 1683 5 132 51,9% Me: 52% · σ: 24,3% · Mo: 54% 1970 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,3% vs 83,8%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE Różnica
geografia 51,2% 27,9% 23,4 pkt proc.
język polski 36,8% 23,7% 13,0 pkt proc.
język angielski 59,0% 47,7% 11,3 pkt proc.
język angielski 81,0% 70,2% 10,8 pkt proc.
biologia 51,9% 41,1% 10,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 41 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.