Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Wyszków | Zdawalność: 96,3%
📍 Wyszków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 30 | 51,9% Me: 57% · σ: 21,6% · Mo: 48% | 414 | 2 | 74 | 53,1% Me: 55% · σ: 15,6% · Mo: 63% | 378 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 14 | 51,2% Me: 52,5% · σ: 24,8% · Mo: 57% | 568 | 1 | 53 | 50,0% Me: 42% · σ: 20,3% · Mo: 35% | 612 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 17 | 33,7% Me: 28% · σ: 15,4% · Mo: 28% | 974 | 4 | 14 | 61,6% Me: 55% · σ: 17,5% · Mo: 43% | 226 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 107 | 76,2% Me: 83% · σ: 20,9% · Mo: 83% | 1808 | 5 | 210 | 88,3% Me: 93% · σ: 14,3% · Mo: 98% | 676 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 89 | 59,0% Me: 62% · σ: 23,4% · Mo: 62% | 2471 | 5 | 178 | 79,2% Me: 87% · σ: 18,3% · Mo: 98% | 565 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 108 | 81,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1451 | 2 | 210 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 897 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 109 | 61,8% Me: 58% · σ: 14,9% · Mo: 50% | 1195 | 4 | 210 | 70,7% Me: 72% · σ: 12,9% · Mo: 80% | 369 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 68 | 36,8% Me: 34% · σ: 27,2% · Mo: 0% | 1263 | 5 | 62 | 69,8% Me: 74% · σ: 21,2% · Mo: 80% | 132 | 1 |
| język polski ustny (M) | 109 | 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1662 | 3 | 210 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 610 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 109 | 54,8% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 74% | 1683 | 5 | 210 | 73,4% Me: 76% · σ: 18,7% · Mo: 88% | 529 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 26 | 35% Me: 31% · σ: 19,9% · Mo: 18% | 656 | 2 | 69 | 50,1% Me: 46% · σ: 21,3% · Mo: 36% | 364 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,3%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE w 10.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 36,8% | 69,8% | 33,0 pkt proc. |
| historia | 33,7% | 61,6% | 27,9 pkt proc. |
| język angielski | 59,0% | 79,2% | 20,2 pkt proc. |
| matematyka | 54,8% | 73,4% | 18,6 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 35% | 50,1% | 15,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 33,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 68 osób w szkole A i 62 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.