Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE i TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSZKOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 83262)

TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE

📍 Wyszków | Zdawalność: 83,8%

SZKOŁA B (RSPO: 61880)

TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSZKOWIE

📍 Wyszków | Zdawalność: 87,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 41 27,9% Me: 23% · σ: 17,5% · Mo: 12% 1950 6 10 28,5% 🏆 Me: 20% · σ: 21,4% · Mo: 7% 1880 5
historia poziom rozszerzony (M) 9 32,9% Me: 37% · σ: 14,0% · Mo: 12% 991 5 8 35,5% 🏆 Me: 34% · σ: 24,1% · Mo: -% 930 3
język angielski poziom podstawowy (M) 132 72,4% 🏆 Me: 80% · σ: 21,8% · Mo: 93% 2232 7 81 69,8% Me: 78% · σ: 22,0% · Mo: 82% 2518 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 120 47,7% Me: 47% · σ: 26,0% · Mo: 15% 3522 8 50 53,8% 🏆 Me: 53% · σ: 22,8% · Mo: 62% 3017 7
język angielski ustny (M) 131 70,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2850 5 81 65,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3399 6
język polski poziom podstawowy (M) 132 61,4% 🏆 Me: 61% · σ: 15,8% · Mo: 52% 1239 5 81 51,7% Me: 52% · σ: 14,5% · Mo: 55% 2483 8
język polski ustny (M) 131 59,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2999 5 81 55,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3474 6
matematyka poziom podstawowy (M) 132 51,9% 🏆 Me: 52% · σ: 24,3% · Mo: 54% 1970 7 81 51,2% Me: 52% · σ: 21,5% · Mo: 60% 2034 8
matematyka poziom rozszerzony (M) 30 9,7% 🏆 Me: 2% · σ: 19,5% · Mo: 0% 2000 4 5 6,4% Me: 2% · σ: 7,7% · Mo: 0% 2186 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSZKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (87,7% vs 83,8%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSZKOWIE w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSZKOWIE Różnica
język polski 61,4% 51,7% 9,7 pkt proc.
język angielski 47,7% 53,8% 6,0 pkt proc.
język angielski 70,2% 65,7% 4,6 pkt proc.
język polski 59,5% 55,1% 4,4 pkt proc.
matematyka 9,7% 6,4% 3,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), chemia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 9,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 132 osób w szkole A i 81 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.