Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 vs SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 26233)

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH

📍 Żary | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 94 60,6% Me: 62,5% · σ: 16,1% · Mo: 63% 193 1 29 65,1% 🏆 Me: 67% · σ: 11,1% · Mo: 77% 117 1
chemia poziom rozszerzony (M) 47 64,5% Me: 67% · σ: 19,8% · Mo: 78% 74 1 23 71,2% 🏆 Me: 80% · σ: 18,6% · Mo: 87% 30 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 31 58,4% Me: 60% · σ: 17,5% · Mo: 50% 154 1 11 71,5% 🏆 Me: 72% · σ: 11,0% · Mo: 72% 42 2
geografia poziom rozszerzony (M) 45 60,6% Me: 65% · σ: 17,3% · Mo: 42% 286 2 26 86,4% 🏆 Me: 87,5% · σ: 9,6% · Mo: 87% 4 1
historia poziom rozszerzony (M) 13 77,2% 🏆 Me: 85% · σ: 21,5% · Mo: 100% 34 1 10 66,4% Me: 70% · σ: 16,2% · Mo: 73% 138 2
język angielski poziom podstawowy (M) 180 94,9% 🏆 Me: 97% · σ: 4,4% · Mo: 98% 157 1 71 94,1% Me: 97% · σ: 7,6% · Mo: 97% 204 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 167 88,0% Me: 92% · σ: 11,1% · Mo: 97% 138 1 72 88,8% 🏆 Me: 93% · σ: 11,0% · Mo: 95% 113 1
język angielski ustny (M) 180 96,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 90 1 71 99,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 9 1
język polski poziom podstawowy (M) 185 76,6% 🏆 Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 68% 89 1 74 71,0% Me: 72% · σ: 12,1% · Mo: 70% 339 2
język polski poziom rozszerzony (M) 48 64% Me: 66% · σ: 22,9% · Mo: 66% 235 3 7 65,6% 🏆 Me: 63% · σ: 15,5% · Mo: -% 206 1
język polski ustny (M) 185 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 223 1 74 97,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 8 1
matematyka poziom podstawowy (M) 185 79,9% Me: 84% · σ: 16,5% · Mo: 98% 274 2 74 82,9% 🏆 Me: 82% · σ: 11,3% · Mo: 82% 173 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 84 49,6% Me: 53% · σ: 25,6% · Mo: 44% 345 3 22 57,9% 🏆 Me: 58% · σ: 20,3% · Mo: 56% 175 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 wypada lepiej w 3, a SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH w 10.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŻARACH Różnica
geografia 60,6% 86,4% 25,8 pkt proc.
fizyka 58,4% 71,5% 13,0 pkt proc.
język polski 86,4% 97,4% 10,9 pkt proc.
historia 77,2% 66,4% 10,8 pkt proc.
matematyka 49,6% 57,9% 8,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 25,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 45 osób w szkole A i 26 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.