Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP.. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 25642)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP.

📍 Środa Wielkopolska | Zdawalność: 98,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 94 60,6% 🏆 Me: 62,5% · σ: 16,1% · Mo: 63% 193 1 31 46,9% Me: 51% · σ: 18,0% · Mo: 52% 591 1
chemia poziom rozszerzony (M) 47 64,5% 🏆 Me: 67% · σ: 19,8% · Mo: 78% 74 1 18 59,3% Me: 57,5% · σ: 17,2% · Mo: 47% 127 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 31 58,4% 🏆 Me: 60% · σ: 17,5% · Mo: 50% 154 1 9 33,3% Me: 32% · σ: 17,4% · Mo: 32% 543 1
geografia poziom rozszerzony (M) 45 60,6% 🏆 Me: 65% · σ: 17,3% · Mo: 42% 286 2 55 44,6% Me: 43% · σ: 15,7% · Mo: 35% 824 3
historia poziom rozszerzony (M) 13 77,2% 🏆 Me: 85% · σ: 21,5% · Mo: 100% 34 1 10 68,1% Me: 72% · σ: 16,3% · Mo: 72% 118 1
informatyka poziom rozszerzony (M) 11 40,2% Me: 26% · σ: 28,8% · Mo: 14% 248 2 14 48,7% 🏆 Me: 45% · σ: 16,5% · Mo: 40% 145 1
język angielski poziom podstawowy (M) 180 94,9% 🏆 Me: 97% · σ: 4,4% · Mo: 98% 157 1 140 89,5% Me: 93% · σ: 12,8% · Mo: 95% 567 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 167 88,0% 🏆 Me: 92% · σ: 11,1% · Mo: 97% 138 1 127 78,1% Me: 82% · σ: 17,2% · Mo: 82% 644 1
język angielski ustny (M) 180 96,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 90 1 140 89,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 557 1
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 5 86,2% 🏆 Me: 90% · σ: 12,1% · Mo: 98% 15 1 7 44,1% Me: 45% · σ: 20,0% · Mo: -% 120 1
język polski poziom podstawowy (M) 185 76,6% 🏆 Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 68% 89 1 141 70,1% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 75% 416 1
język polski poziom rozszerzony (M) 48 64% Me: 66% · σ: 22,9% · Mo: 66% 235 3 30 65,2% 🏆 Me: 71% · σ: 26,6% · Mo: 89% 214 1
język polski ustny (M) 185 86,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 223 1 141 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 501 1
matematyka poziom podstawowy (M) 185 79,9% 🏆 Me: 84% · σ: 16,5% · Mo: 98% 274 2 141 74,4% Me: 78% · σ: 19,6% · Mo: 96% 486 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 84 49,6% 🏆 Me: 53% · σ: 25,6% · Mo: 44% 345 3 54 46,4% Me: 48% · σ: 18,6% · Mo: 54% 432 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 22 57,9% 🏆 Me: 60% · σ: 19,2% · Mo: 84% 261 2 16 48,5% Me: 43% · σ: 22,4% · Mo: 36% 397 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,6%).

Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 wypada lepiej w 14, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. w 2.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. Różnica
język niemiecki 86,2% 44,1% 42,1 pkt proc.
fizyka 58,4% 33,3% 25,1 pkt proc.
geografia 60,6% 44,6% 16,0 pkt proc.
biologia 60,6% 46,9% 13,7 pkt proc.
język angielski 88,0% 78,1% 9,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 42,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 7 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.