Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 100%
📍 Zielona Góra | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 94 | 60,6% Me: 62,5% · σ: 16,1% · Mo: 63% | 193 | 1 | 102 | 57,1% Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 62% | 270 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 47 | 64,5% Me: 67% · σ: 19,8% · Mo: 78% | 74 | 1 | 77 | 57,0% Me: 57% · σ: 24,0% · Mo: 88% | 158 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 58,4% Me: 60% · σ: 17,5% · Mo: 50% | 154 | 1 | 32 | 61,3% Me: 66% · σ: 22,5% · Mo: 73% | 119 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 45 | 60,6% Me: 65% · σ: 17,3% · Mo: 42% | 286 | 2 | 36 | 69,5% Me: 72% · σ: 17,7% · Mo: 53% | 124 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 13 | 77,2% Me: 85% · σ: 21,5% · Mo: 100% | 34 | 1 | 16 | 73,7% Me: 82% · σ: 18,9% · Mo: 82% | 55 | 1 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 6 | 38,5% Me: 37,5% · σ: 27,9% · Mo: -% | 145 | 2 | 14 | 56,9% Me: 60,5% · σ: 17,4% · Mo: 70% | 54 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 40,2% Me: 26% · σ: 28,8% · Mo: 14% | 248 | 2 | 5 | 71,2% Me: 66% · σ: 12,8% · Mo: -% | 14 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 180 | 94,9% Me: 97% · σ: 4,4% · Mo: 98% | 157 | 1 | 204 | 93,2% Me: 95% · σ: 7,4% · Mo: 98% | 257 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 167 | 88,0% Me: 92% · σ: 11,1% · Mo: 97% | 138 | 1 | 190 | 84,9% Me: 90% · σ: 14,2% · Mo: 97% | 250 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 180 | 96,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 90 | 1 | 204 | 97,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 45 | 2 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 5 | 96,8% Me: 97% · σ: 3,1% · Mo: 100% | 10 | 1 | 16 | 95,8% Me: 98% · σ: 4,6% · Mo: 100% | 14 | 1 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 5 | 86,2% Me: 90% · σ: 12,1% · Mo: 98% | 15 | 1 | 10 | 84,1% Me: 90% · σ: 13,6% · Mo: 90% | 20 | 1 |
| język niemiecki ustny (M) | 5 | 94% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 14 | 2 | 16 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 21 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 185 | 76,6% Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 68% | 89 | 1 | 220 | 75,9% Me: 77% · σ: 11,2% · Mo: 75% | 105 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 48 | 64% Me: 66% · σ: 22,9% · Mo: 66% | 235 | 3 | 33 | 58,9% Me: 57% · σ: 20,0% · Mo: 49% | 366 | 4 |
| język polski ustny (M) | 185 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 223 | 1 | 220 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 336 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 185 | 79,9% Me: 84% · σ: 16,5% · Mo: 98% | 274 | 2 | 220 | 83,4% Me: 88% · σ: 14,4% · Mo: 94% | 160 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 84 | 49,6% Me: 53% · σ: 25,6% · Mo: 44% | 345 | 3 | 115 | 55,0% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 42% | 219 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 22 | 57,9% Me: 60% · σ: 19,2% · Mo: 84% | 261 | 2 | 16 | 60,9% Me: 60% · σ: 23,9% · Mo: 36% | 208 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 19 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 wypada lepiej w 11, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE w 8.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. EDWARDA DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 40,2% | 71,2% | 31,0 pkt proc. |
| historia sztuki | 38,5% | 56,9% | 18,4 pkt proc. |
| geografia | 60,6% | 69,5% | 8,9 pkt proc. |
| chemia | 64,5% | 57,0% | 7,5 pkt proc. |
| matematyka | 49,6% | 55,0% | 5,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 31,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.