Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 czy TECHNIKUM NR 5 W EŁKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 94 | 60,6% Me: 62,5% · σ: 16,1% · Mo: 63% | 193 | 1 | 6 | 24% Me: 20% · σ: 12,8% · Mo: 13% | 1596 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 58,4% Me: 60% · σ: 17,5% · Mo: 50% | 154 | 1 | 9 | 5% Me: 5% · σ: 3,3% · Mo: 0% | 892 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 45 | 60,6% Me: 65% · σ: 17,3% · Mo: 42% | 286 | 2 | 48 | 29,1% Me: 27,5% · σ: 12,1% · Mo: 17% | 1822 | 4 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 40,2% Me: 26% · σ: 28,8% · Mo: 14% | 248 | 2 | 7 | 20,6% Me: 22% · σ: 10,8% · Mo: -% | 506 | 1 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 7 | 84,4% Me: 85% · σ: 6,5% · Mo: -% | 60 | 1 | 5 | 74,2% Me: 73% · σ: 5,9% · Mo: 73% | 281 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 180 | 94,9% Me: 97% · σ: 4,4% · Mo: 98% | 157 | 1 | 139 | 71,8% Me: 85% · σ: 26,1% · Mo: 92% | 2298 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 167 | 88,0% Me: 92% · σ: 11,1% · Mo: 97% | 138 | 1 | 104 | 61,5% Me: 67% · σ: 25,7% · Mo: 88% | 2204 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 180 | 96,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 90 | 1 | 139 | 72,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2510 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 185 | 76,6% Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 68% | 89 | 1 | 139 | 44,4% Me: 43% · σ: 17,3% · Mo: 38% | 3428 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 48 | 64% Me: 66% · σ: 22,9% · Mo: 66% | 235 | 3 | 19 | 30,4% Me: 31% · σ: 24,3% · Mo: 0% | 1521 | 3 |
| język polski ustny (M) | 185 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 223 | 1 | 139 | 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2092 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 185 | 79,9% Me: 84% · σ: 16,5% · Mo: 98% | 274 | 2 | 139 | 51,3% Me: 52% · σ: 20,0% · Mo: 38% | 2029 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 84 | 49,6% Me: 53% · σ: 25,6% · Mo: 44% | 345 | 3 | 39 | 9,0% Me: 4% · σ: 10,0% · Mo: 2% | 2034 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 84,9%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 wypada lepiej w 13, a TECHNIKUM NR 5 W EŁKU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 | TECHNIKUM NR 5 W EŁKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 58,4% | 5% | 53,4 pkt proc. |
| matematyka | 49,6% | 9,0% | 40,6 pkt proc. |
| biologia | 60,6% | 24% | 36,6 pkt proc. |
| język polski | 64% | 30,4% | 33,6 pkt proc. |
| język polski | 76,6% | 44,4% | 32,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 53,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 31 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.