Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W EŁKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA B (RSPO: 124701)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W EŁKU

📍 Ełk | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 94 60,6% 🏆 Me: 62,5% · σ: 16,1% · Mo: 63% 193 1 58 45,0% Me: 42% · σ: 20,0% · Mo: 23% 652 2
chemia poziom rozszerzony (M) 47 64,5% 🏆 Me: 67% · σ: 19,8% · Mo: 78% 74 1 31 29,9% Me: 23% · σ: 20,8% · Mo: 5% 776 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 31 58,4% 🏆 Me: 60% · σ: 17,5% · Mo: 50% 154 1 19 45,5% Me: 48% · σ: 21,6% · Mo: 77% 341 2
geografia poziom rozszerzony (M) 45 60,6% 🏆 Me: 65% · σ: 17,3% · Mo: 42% 286 2 84 48,3% Me: 48% · σ: 16,6% · Mo: 60% 652 1
historia poziom rozszerzony (M) 13 77,2% 🏆 Me: 85% · σ: 21,5% · Mo: 100% 34 1 22 52,3% Me: 49% · σ: 23,4% · Mo: 33% 469 1
historia sztuki poziom rozszerzony (M) 6 38,5% Me: 37,5% · σ: 27,9% · Mo: -% 145 2 5 59,6% 🏆 Me: 63% · σ: 24,5% · Mo: -% 44 1
język angielski poziom podstawowy (M) 180 94,9% 🏆 Me: 97% · σ: 4,4% · Mo: 98% 157 1 205 90,9% Me: 95% · σ: 10,5% · Mo: 98% 446 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 167 88,0% 🏆 Me: 92% · σ: 11,1% · Mo: 97% 138 1 188 81,0% Me: 87% · σ: 16,1% · Mo: 93% 435 1
język angielski ustny (M) 180 96,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 90 1 205 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 430 1
język polski poziom podstawowy (M) 185 76,6% 🏆 Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 68% 89 1 205 65,0% Me: 65% · σ: 14,3% · Mo: 57% 856 1
język polski poziom rozszerzony (M) 48 64% 🏆 Me: 66% · σ: 22,9% · Mo: 66% 235 3 58 60,6% Me: 63% · σ: 23,8% · Mo: 51% 321 1
język polski ustny (M) 185 86,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 223 1 205 84,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 378 1
matematyka poziom podstawowy (M) 185 79,9% 🏆 Me: 84% · σ: 16,5% · Mo: 98% 274 2 205 78,4% Me: 80% · σ: 15,7% · Mo: 94% 329 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 84 49,6% 🏆 Me: 53% · σ: 25,6% · Mo: 44% 345 3 89 46,5% Me: 50% · σ: 21,3% · Mo: 32% 427 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 22 57,9% 🏆 Me: 60% · σ: 19,2% · Mo: 84% 261 2 5 22,8% Me: 20% · σ: 9,8% · Mo: 20% 862 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 wypada lepiej w 14, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W EŁKU w 1.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W EŁKU Różnica
wiedza o społeczeństwie 57,9% 22,8% 35,1 pkt proc.
chemia 64,5% 29,9% 34,7 pkt proc.
historia 77,2% 52,3% 25,0 pkt proc.
historia sztuki 38,5% 59,6% 21,1 pkt proc.
biologia 60,6% 45,0% 15,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.