Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 vs TECHNIKUM NR 7 IM. MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 100%
📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 96,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 63 | 52,2% Me: 53% · σ: 25,0% · Mo: 68% | 243 | 2 | 21 | 17,2% Me: 15% · σ: 13,7% · Mo: 15% | 742 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 39 | 64,1% Me: 68% · σ: 17,8% · Mo: 70% | 209 | 1 | 25 | 29,6% Me: 27% · σ: 13,2% · Mo: 13% | 1788 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 18 | 59,1% Me: 61% · σ: 24,2% · Mo: 78% | 290 | 2 | 8 | 58,1% Me: 63% · σ: 15,5% · Mo: 63% | 316 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 41,7% Me: 34% · σ: 30,3% · Mo: -% | 225 | 1 | 18 | 22% Me: 20% · σ: 10,4% · Mo: 20% | 486 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 235 | 94,8% Me: 97% · σ: 4,7% · Mo: 97% | 159 | 2 | 193 | 82,6% Me: 88% · σ: 16,9% · Mo: 95% | 1188 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 235 | 87,5% Me: 90% · σ: 10,8% · Mo: 95% | 161 | 2 | 147 | 74,3% Me: 80% · σ: 20,2% · Mo: 95% | 949 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 235 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 133 | 2 | 193 | 83,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1251 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 243 | 75,1% Me: 77% · σ: 12,5% · Mo: 78% | 136 | 3 | 194 | 59,2% Me: 58% · σ: 13,9% · Mo: 50% | 1484 | 6 |
| język polski ustny (M) | 243 | 84,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 373 | 2 | 194 | 68,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1844 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 243 | 83,4% Me: 86% · σ: 13,7% · Mo: 98% | 162 | 1 | 194 | 63,8% Me: 62% · σ: 20,5% · Mo: 74% | 1077 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 133 | 51,4% Me: 52% · σ: 23,0% · Mo: 76% | 296 | 2 | 92 | 24,8% Me: 20% · σ: 20,0% · Mo: 4% | 1168 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,9%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 7 IM. MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 | TECHNIKUM NR 7 IM. MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 52,2% | 17,2% | 35,0 pkt proc. |
| geografia | 64,1% | 29,6% | 34,5 pkt proc. |
| matematyka | 51,4% | 24,8% | 26,7 pkt proc. |
| informatyka | 41,7% | 22% | 19,7 pkt proc. |
| matematyka | 83,4% | 63,8% | 19,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 63 osób w szkole A i 21 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.