Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 vs PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 100%
📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 235 | 94,8% Me: 97% · σ: 4,7% · Mo: 97% | 159 | 2 | 21 | 92,1% Me: 95% · σ: 10,5% · Mo: 93% | 344 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 235 | 87,5% Me: 90% · σ: 10,8% · Mo: 95% | 161 | 2 | 20 | 82,7% Me: 87,5% · σ: 17,8% · Mo: 97% | 343 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 235 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 133 | 2 | 20 | 95,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 145 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 243 | 75,1% Me: 77% · σ: 12,5% · Mo: 78% | 136 | 3 | 20 | 75,2% Me: 77% · σ: 11,5% · Mo: 75% | 127 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 47 | 72,2% Me: 74% · σ: 17,9% · Mo: 89% | 92 | 1 | 6 | 71% Me: 70% · σ: 6,4% · Mo: -% | 109 | 2 |
| język polski ustny (M) | 243 | 84,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 373 | 2 | 20 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 436 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 243 | 83,4% Me: 86% · σ: 13,7% · Mo: 98% | 162 | 1 | 20 | 65% Me: 63% · σ: 18,7% · Mo: 38% | 1006 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 wypada lepiej w 6, a PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 83,4% | 65% | 18,4 pkt proc. |
| język angielski | 87,5% | 82,7% | 4,8 pkt proc. |
| język angielski | 94,8% | 92,1% | 2,7 pkt proc. |
| język polski | 84,1% | 82,8% | 1,2 pkt proc. |
| język polski | 72,2% | 71% | 1,2 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 243 osób w szkole A i 20 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.