Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 49087)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 98 58,8% 🏆 Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 52% 232 2 64 38,8% Me: 39% · σ: 15,4% · Mo: 32% 872 3
chemia poziom rozszerzony (M) 60 62,6% 🏆 Me: 64,5% · σ: 21,5% · Mo: 38% 94 2 29 31,9% Me: 28% · σ: 15,1% · Mo: 22% 725 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 63 52,2% 🏆 Me: 53% · σ: 25,0% · Mo: 68% 243 2 10 37,7% Me: 36,5% · σ: 26,1% · Mo: 40% 465 3
geografia poziom rozszerzony (M) 39 64,1% 🏆 Me: 68% · σ: 17,8% · Mo: 70% 209 1 61 44,9% Me: 42% · σ: 17,7% · Mo: 58% 810 3
historia poziom rozszerzony (M) 18 59,1% 🏆 Me: 61% · σ: 24,2% · Mo: 78% 290 2 19 58,1% Me: 57% · σ: 25,2% · Mo: 53% 319 4
język angielski poziom podstawowy (M) 235 94,8% 🏆 Me: 97% · σ: 4,7% · Mo: 97% 159 2 172 90,9% Me: 93% · σ: 10,8% · Mo: 97% 450 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 235 87,5% 🏆 Me: 90% · σ: 10,8% · Mo: 95% 161 2 161 79,7% Me: 85% · σ: 17,1% · Mo: 93% 522 4
język angielski ustny (M) 235 95,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 133 2 172 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 258 4
język niemiecki poziom podstawowy (M) 8 95,6% 🏆 Me: 97% · σ: 3,8% · Mo: 97% 15 2 13 89,7% Me: 90% · σ: 6,3% · Mo: 87% 35 3
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 8 79,1% 🏆 Me: 86% · σ: 15,7% · Mo: 88% 29 2 16 63,9% Me: 63% · σ: 15,8% · Mo: 75% 68 3
język niemiecki ustny (M) 8 94,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 13 1 13 85,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 37 3
język polski poziom podstawowy (M) 243 75,1% 🏆 Me: 77% · σ: 12,5% · Mo: 78% 136 3 186 71,1% Me: 72% · σ: 12,5% · Mo: 67% 330 4
język polski poziom rozszerzony (M) 47 72,2% 🏆 Me: 74% · σ: 17,9% · Mo: 89% 92 1 59 52,9% Me: 54% · σ: 24,5% · Mo: 31% 575 4
język polski ustny (M) 243 84,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 373 2 186 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 494 4
matematyka poziom podstawowy (M) 243 83,4% 🏆 Me: 86% · σ: 13,7% · Mo: 98% 162 1 186 71,0% Me: 70% · σ: 17,5% · Mo: 70% 676 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 133 51,4% Me: 52% · σ: 23,0% · Mo: 76% 296 2 43 54,1% 🏆 Me: 54% · σ: 19,6% · Mo: 48% 236 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 wypada lepiej w 15, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM w 1.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM Różnica
chemia 62,6% 31,9% 30,8 pkt proc.
biologia 58,8% 38,8% 20,0 pkt proc.
język polski 72,2% 52,9% 19,3 pkt proc.
geografia 64,1% 44,9% 19,2 pkt proc.
język niemiecki 79,1% 63,9% 15,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 60 osób w szkole A i 29 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.