Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W EŁKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 35291)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W EŁKU

📍 Ełk | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 98 58,8% 🏆 Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 52% 232 2 48 46% Me: 45% · σ: 20,0% · Mo: 27% 620 1
chemia poziom rozszerzony (M) 60 62,6% 🏆 Me: 64,5% · σ: 21,5% · Mo: 38% 94 2 28 43,0% Me: 33% · σ: 23,7% · Mo: 30% 431 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 63 52,2% 🏆 Me: 53% · σ: 25,0% · Mo: 68% 243 2 25 49,2% Me: 47% · σ: 26,7% · Mo: 33% 289 1
geografia poziom rozszerzony (M) 39 64,1% 🏆 Me: 68% · σ: 17,8% · Mo: 70% 209 1 86 45,7% Me: 47% · σ: 17,1% · Mo: 50% 770 2
historia poziom rozszerzony (M) 18 59,1% 🏆 Me: 61% · σ: 24,2% · Mo: 78% 290 2 7 48,6% Me: 50% · σ: 15,7% · Mo: -% 578 2
język angielski poziom podstawowy (M) 235 94,8% 🏆 Me: 97% · σ: 4,7% · Mo: 97% 159 2 179 90,4% Me: 93% · σ: 11,9% · Mo: 98% 491 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 235 87,5% 🏆 Me: 90% · σ: 10,8% · Mo: 95% 161 2 170 79,6% Me: 83% · σ: 16,7% · Mo: 97% 524 2
język angielski ustny (M) 235 95,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 133 2 179 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 625 2
język polski poziom podstawowy (M) 243 75,1% 🏆 Me: 77% · σ: 12,5% · Mo: 78% 136 3 180 63,2% Me: 63% · σ: 16,5% · Mo: 57% 1044 2
język polski poziom rozszerzony (M) 47 72,2% 🏆 Me: 74% · σ: 17,9% · Mo: 89% 92 1 46 42,6% Me: 38,5% · σ: 19,9% · Mo: 37% 1006 2
język polski ustny (M) 243 84,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 373 2 180 75,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1034 2
matematyka poziom podstawowy (M) 243 83,4% 🏆 Me: 86% · σ: 13,7% · Mo: 98% 162 1 180 78,0% Me: 82% · σ: 18,3% · Mo: 96% 341 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 133 51,4% Me: 52% · σ: 23,0% · Mo: 76% 296 2 91 51,5% 🏆 Me: 54% · σ: 26,9% · Mo: 80% 291 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 wypada lepiej w 12, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W EŁKU w 1.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W EŁKU Różnica
język polski 72,2% 42,6% 29,6 pkt proc.
chemia 62,6% 43,0% 19,6 pkt proc.
geografia 64,1% 45,7% 18,4 pkt proc.
biologia 58,8% 46% 12,8 pkt proc.
język polski 75,1% 63,2% 11,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 47 osób w szkole A i 46 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.