Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 18610)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Ostrów Wielkopolski | Zdawalność: 94,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 98 58,8% 🏆 Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 52% 232 2 133 50,6% Me: 52% · σ: 20,4% · Mo: 53% 460 1
chemia poziom rozszerzony (M) 60 62,6% 🏆 Me: 64,5% · σ: 21,5% · Mo: 38% 94 2 77 42,9% Me: 42% · σ: 24,6% · Mo: 22% 434 1
geografia poziom rozszerzony (M) 39 64,1% 🏆 Me: 68% · σ: 17,8% · Mo: 70% 209 1 45 40,8% Me: 38% · σ: 18,2% · Mo: 20% 996 4
historia poziom rozszerzony (M) 18 59,1% 🏆 Me: 61% · σ: 24,2% · Mo: 78% 290 2 11 40,5% Me: 45% · σ: 16,6% · Mo: -% 802 5
informatyka poziom rozszerzony (M) 6 41,7% 🏆 Me: 34% · σ: 30,3% · Mo: -% 225 1 16 32,5% Me: 31% · σ: 19,2% · Mo: 34% 359 1
język angielski poziom podstawowy (M) 235 94,8% 🏆 Me: 97% · σ: 4,7% · Mo: 97% 159 2 215 79,8% Me: 88% · σ: 20,2% · Mo: 97% 1447 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 235 87,5% 🏆 Me: 90% · σ: 10,8% · Mo: 95% 161 2 159 70,9% Me: 75% · σ: 20,1% · Mo: 72% 1249 5
język angielski ustny (M) 235 95,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 133 2 215 89,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 538 3
język polski poziom podstawowy (M) 243 75,1% 🏆 Me: 77% · σ: 12,5% · Mo: 78% 136 3 218 66,0% Me: 67% · σ: 13,3% · Mo: 62% 760 4
język polski poziom rozszerzony (M) 47 72,2% 🏆 Me: 74% · σ: 17,9% · Mo: 89% 92 1 30 45,7% Me: 47,5% · σ: 26,3% · Mo: 20% 875 5
język polski ustny (M) 243 84,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 373 2 218 72,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1365 5
matematyka poziom podstawowy (M) 243 83,4% 🏆 Me: 86% · σ: 13,7% · Mo: 98% 162 1 218 61,0% Me: 60% · σ: 22,2% · Mo: 40% 1221 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 133 51,4% 🏆 Me: 52% · σ: 23,0% · Mo: 76% 296 2 59 28,5% Me: 26% · σ: 22,9% · Mo: 2% 1026 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 94,5%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 wypada lepiej w 13, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Różnica
język polski 72,2% 45,7% 26,5 pkt proc.
geografia 64,1% 40,8% 23,3 pkt proc.
matematyka 51,4% 28,5% 23,0 pkt proc.
matematyka 83,4% 61,0% 22,4 pkt proc.
chemia 62,6% 42,9% 19,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 47 osób w szkole A i 30 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.