Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM vs TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH IM. FEBRONII GAJEWSKIEJ – KARAMAĆ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 83,3%
📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 72,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 15,4% Me: 15% · σ: 5,9% · Mo: 10% | 2171 | 13 | 14 | 17,8% Me: 18,5% · σ: 6,0% · Mo: 13% | 1999 | 10 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 22 | 21,3% Me: 18% · σ: 9,7% · Mo: 12% | 2577 | 13 | 15 | 18,6% Me: 20% · σ: 6,3% · Mo: 22% | 2757 | 14 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 89 | 73,4% Me: 78% · σ: 22,4% · Mo: 62% | 2132 | 12 | 101 | 69,6% Me: 77% · σ: 25,1% · Mo: 93% | 2534 | 14 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 68 | 57,5% Me: 57% · σ: 26,2% · Mo: 33% | 2645 | 13 | 84 | 53,3% Me: 57% · σ: 26,1% · Mo: 80% | 3061 | 17 |
| język angielski ustny (M) | 89 | 83,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1208 | 8 | 99 | 65,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3395 | 22 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 96 | 57,3% Me: 57,5% · σ: 15,9% · Mo: 45% | 1732 | 8 | 101 | 53,8% Me: 57% · σ: 15,9% · Mo: 48% | 2196 | 10 |
| język polski ustny (M) | 96 | 63,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2441 | 14 | 99 | 53,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3690 | 21 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 96 | 47,4% Me: 48% · σ: 21,2% · Mo: 18% | 2395 | 10 | 101 | 42,1% Me: 42% · σ: 19,1% · Mo: 26% | 2973 | 14 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 8 | 16% Me: 14% · σ: 8,7% · Mo: -% | 174 | 1 | 10 | 12,8% Me: 13,5% · σ: 6,6% · Mo: 15% | 216 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (83,3% vs 72,7%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH IM. FEBRONII GAJEWSKIEJ – KARAMAĆ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM | TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH IM. FEBRONII GAJEWSKIEJ – KARAMAĆ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 83,4% | 65,7% | 17,7 pkt proc. |
| język polski | 63,7% | 53,0% | 10,7 pkt proc. |
| matematyka | 47,4% | 42,1% | 5,3 pkt proc. |
| język angielski | 57,5% | 53,3% | 4,1 pkt proc. |
| język angielski | 73,4% | 69,6% | 3,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 89 osób w szkole A i 99 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.