Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM czy TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH IM. FEBRONII GAJEWSKIEJ – KARAMAĆ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 83230)

TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 81,8%

SZKOŁA B (RSPO: 83242)

TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH IM. FEBRONII GAJEWSKIEJ – KARAMAĆ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 72,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 28 16,1% Me: 15% · σ: 6,5% · Mo: 10% 2128 12 14 17,8% 🏆 Me: 18,5% · σ: 6,0% · Mo: 13% 1999 10
geografia poziom rozszerzony (M) 15 28,1% 🏆 Me: 23% · σ: 21,1% · Mo: 12% 1923 6 15 18,6% Me: 20% · σ: 6,3% · Mo: 22% 2757 14
język angielski poziom podstawowy (M) 71 67,1% Me: 80% · σ: 28,3% · Mo: 92% 2819 19 101 69,6% 🏆 Me: 77% · σ: 25,1% · Mo: 93% 2534 14
język angielski poziom rozszerzony (M) 49 59,0% 🏆 Me: 63% · σ: 25,8% · Mo: 73% 2474 10 84 53,3% Me: 57% · σ: 26,1% · Mo: 80% 3061 17
język angielski ustny (M) 71 76,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1981 11 99 65,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3395 22
język polski poziom podstawowy (M) 77 55,8% 🏆 Me: 55% · σ: 15,0% · Mo: 45% 1941 9 101 53,8% Me: 57% · σ: 15,9% · Mo: 48% 2196 10
język polski ustny (M) 77 56,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3326 19 99 53,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3690 21
matematyka poziom podstawowy (M) 77 46,3% 🏆 Me: 44% · σ: 19,4% · Mo: 42% 2508 11 101 42,1% Me: 42% · σ: 19,1% · Mo: 26% 2973 14
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 7 14% 🏆 Me: 15% · σ: 6,1% · Mo: 15% 203 2 10 12,8% Me: 13,5% · σ: 6,6% · Mo: 15% 216 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (81,8% vs 72,7%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH IM. FEBRONII GAJEWSKIEJ – KARAMAĆ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH IM. FEBRONII GAJEWSKIEJ – KARAMAĆ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM Różnica
język angielski 76,9% 65,7% 11,3 pkt proc.
geografia 28,1% 18,6% 9,5 pkt proc.
język angielski 59,0% 53,3% 5,6 pkt proc.
matematyka 46,3% 42,1% 4,2 pkt proc.
język polski 56,6% 53,0% 3,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 11,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 71 osób w szkole A i 99 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.