Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 2 vs TECHNIKUM NR 1. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 37 | 32,5% Me: 32% · σ: 15,2% · Mo: 23% | 1547 | 2 | 30 | 24,3% Me: 22% · σ: 13,3% · Mo: 20% | 2321 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 180 | 69,0% Me: 77% · σ: 24,3% · Mo: 92% | 2598 | 3 | 107 | 62,1% Me: 65% · σ: 24,9% · Mo: 93% | 3336 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 119 | 55,7% Me: 55% · σ: 26,2% · Mo: 93% | 2811 | 3 | 60 | 49,6% Me: 47,5% · σ: 25,4% · Mo: 32% | 3363 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 179 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1872 | 2 | 107 | 70,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2758 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 181 | 48,8% Me: 50% · σ: 14,2% · Mo: 50% | 2877 | 4 | 107 | 53,2% Me: 52% · σ: 14,7% · Mo: 62% | 2285 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 13 | 33,2% Me: 29% · σ: 22,0% · Mo: 23% | 1414 | 2 | 9 | 6,7% Me: 0% · σ: 12,0% · Mo: 0% | 2208 | 4 |
| język polski ustny (M) | 180 | 55,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3402 | 4 | 107 | 64,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2330 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 180 | 46,0% Me: 44% · σ: 21,4% · Mo: 18% | 2552 | 4 | 107 | 53,7% Me: 52% · σ: 20,9% · Mo: 48% | 1796 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 52 | 9,0% Me: 4% · σ: 14,5% · Mo: 0% | 2038 | 3 | 28 | 8,4% Me: 5% · σ: 8,7% · Mo: 0% | 2074 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (86,0% vs 78,8%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 | TECHNIKUM NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 33,2% | 6,7% | 26,5 pkt proc. |
| język polski | 55,8% | 64,6% | 8,7 pkt proc. |
| geografia | 32,5% | 24,3% | 8,2 pkt proc. |
| matematyka | 46,0% | 53,7% | 7,7 pkt proc. |
| język angielski | 77,8% | 70,9% | 6,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 7,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 13 osób w szkole A i 9 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.