Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE czy VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 56 | 67,5% Me: 70% · σ: 14,0% · Mo: 63% | 81 | 5 | 43 | 62,9% Me: 67% · σ: 15,9% · Mo: 60% | 149 | 9 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 37 | 52,3% Me: 57% · σ: 21,6% · Mo: 63% | 234 | 14 | 37 | 57,7% Me: 63% · σ: 22,4% · Mo: 40% | 150 | 6 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 60,5% Me: 59% · σ: 20,3% · Mo: 37% | 131 | 11 | 16 | 61,6% Me: 66,5% · σ: 23,1% · Mo: 85% | 113 | 9 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 54 | 65,2% Me: 69% · σ: 15,9% · Mo: 70% | 195 | 17 | 47 | 75,6% Me: 80% · σ: 17,1% · Mo: 90% | 51 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 23 | 72,3% Me: 78% · σ: 17,8% · Mo: 40% | 73 | 11 | 37 | 77,0% Me: 80% · σ: 17,2% · Mo: 93% | 36 | 7 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 11 | 66,5% Me: 70% · σ: 24,1% · Mo: 80% | 21 | 8 | 15 | 72,5% Me: 73% · σ: 13,8% · Mo: 80% | 9 | 5 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 31 | 83,3% Me: 85% · σ: 6,8% · Mo: 88% | 77 | 7 | 146 | 78,9% Me: 82% · σ: 10,7% · Mo: 75% | 178 | 19 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 211 | 95,6% Me: 97% · σ: 4,6% · Mo: 97% | 108 | 11 | 219 | 96,9% Me: 98% · σ: 4,1% · Mo: 100% | 35 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 164 | 86,4% Me: 92% · σ: 12,2% · Mo: 93% | 191 | 19 | 71 | 89,4% Me: 92% · σ: 8,1% · Mo: 95% | 96 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 211 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 633 | 32 | 219 | 94,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 167 | 6 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 5 | 69,6% Me: 68% · σ: 11,6% · Mo: -% | 57 | 9 | 7 | 90% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 95% | 7 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 212 | 74,2% Me: 77% · σ: 13,1% · Mo: 80% | 158 | 15 | 227 | 78,0% Me: 78% · σ: 11,6% · Mo: 92% | 55 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 41 | 87,6% Me: 94% · σ: 17,8% · Mo: 97% | 6 | 1 | 69 | 76,1% Me: 80% · σ: 18,2% · Mo: 94% | 50 | 3 |
| język polski ustny (M) | 212 | 70,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1656 | 51 | 227 | 90,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 77 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 212 | 85,3% Me: 90% · σ: 15,0% · Mo: 98% | 125 | 13 | 227 | 87,0% Me: 92% · σ: 13,3% · Mo: 100% | 95 | 11 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 122 | 59,1% Me: 60% · σ: 21,5% · Mo: 46% | 151 | 17 | 126 | 64,3% Me: 68% · σ: 22,0% · Mo: 80% | 83 | 7 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 43 | 74,6% Me: 80% · σ: 15,6% · Mo: 90% | 55 | 9 | 33 | 82,1% Me: 84% · σ: 9,8% · Mo: 84% | 13 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE wypada lepiej w 3, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE w 14.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język niemiecki | 69,6% | 90% | 20,4 pkt proc. |
| język polski | 70,2% | 90,5% | 20,3 pkt proc. |
| język polski | 87,6% | 76,1% | 11,5 pkt proc. |
| geografia | 65,2% | 75,6% | 10,5 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 74,6% | 82,1% | 7,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 7 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.