Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ZGIERZU vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAKUBA STEFANA CEZAKA W ZGIERZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zgierz | Zdawalność: 95,8%
📍 Zgierz | Zdawalność: 62,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 117 | 84,4% Me: 92% · σ: 17,1% · Mo: 92% | 1017 | 2 | 8 | 60,8% Me: 56,5% · σ: 18,0% · Mo: 53% | 3444 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 117 | 80,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1544 | 2 | 8 | 55% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4156 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 121 | 66,1% Me: 67% · σ: 14,7% · Mo: 67% | 744 | 2 | 8 | 54,9% Me: 52,5% · σ: 9,6% · Mo: 52% | 2062 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 38 | 44,1% Me: 40% · σ: 24,3% · Mo: 40% | 933 | 3 | 5 | 48% Me: 51% · σ: 31,0% · Mo: -% | 768 | 1 |
| język polski ustny (M) | 120 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2296 | 2 | 8 | 63,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2484 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 121 | 58,0% Me: 52% · σ: 20,9% · Mo: 44% | 1454 | 2 | 8 | 26,2% Me: 23% · σ: 9,5% · Mo: 22% | 4097 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ZGIERZU ma wyższą zdawalność ogólną (95,8% vs 62,5%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ZGIERZU wypada lepiej w 5, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAKUBA STEFANA CEZAKA W ZGIERZU w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ZGIERZU | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JAKUBA STEFANA CEZAKA W ZGIERZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 58,0% | 26,2% | 31,8 pkt proc. |
| język angielski | 80,3% | 55% | 25,3 pkt proc. |
| język angielski | 84,4% | 60,8% | 23,6 pkt proc. |
| język polski | 66,1% | 54,9% | 11,2 pkt proc. |
| język polski | 44,1% | 48% | 3,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 33,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 121 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.