Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ZGIERZU vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "BAKAŁARZ". Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zgierz | Zdawalność: 95,8%
📍 Zgierz | Zdawalność: 62,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 117 | 84,4% Me: 92% · σ: 17,1% · Mo: 92% | 1017 | 2 | 30 | 55,9% Me: 54% · σ: 28,2% · Mo: 18% | 3852 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 73 | 70,5% Me: 75% · σ: 17,8% · Mo: 80% | 1292 | 2 | 20 | 42,6% Me: 29% · σ: 30,1% · Mo: 78% | 3817 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 117 | 80,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1544 | 2 | 29 | 67,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3159 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 121 | 66,1% Me: 67% · σ: 14,7% · Mo: 67% | 744 | 2 | 30 | 43,9% Me: 43% · σ: 14,5% · Mo: 35% | 3482 | 7 |
| język polski ustny (M) | 120 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2296 | 2 | 30 | 49,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3954 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 121 | 58,0% Me: 52% · σ: 20,9% · Mo: 44% | 1454 | 2 | 30 | 29,7% Me: 25% · σ: 17,5% · Mo: 14% | 3913 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 28 | 31,9% Me: 29% · σ: 22,1% · Mo: 6% | 902 | 1 | 5 | 0% Me: 0% · σ: 0% · Mo: 0% | 2424 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ZGIERZU ma wyższą zdawalność ogólną (95,8% vs 62,1%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ZGIERZU wypada lepiej w 7, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "BAKAŁARZ" w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ZGIERZU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "BAKAŁARZ" | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 31,9% | 0% | 31,9 pkt proc. |
| język angielski | 84,4% | 55,9% | 28,5 pkt proc. |
| matematyka | 58,0% | 29,7% | 28,3 pkt proc. |
| język angielski | 70,5% | 42,6% | 27,8 pkt proc. |
| język polski | 66,1% | 43,9% | 22,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 33,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.