Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA W SOSNOWCU i IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ W SOSNOWCU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Sosnowiec | Zdawalność: 100%
📍 Sosnowiec | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 50 | 75,8% Me: 80% · σ: 12,7% · Mo: 82% | 21 | 1 | 55 | 53,1% Me: 55% · σ: 16,9% · Mo: 62% | 375 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 42 | 68,3% Me: 67,5% · σ: 14,4% · Mo: 58% | 49 | 1 | 21 | 35,0% Me: 35% · σ: 18,2% · Mo: 30% | 652 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 61 | 73,2% Me: 77% · σ: 17,9% · Mo: 82% | 31 | 1 | 11 | 42,2% Me: 42% · σ: 19,2% · Mo: 53% | 398 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 12 | 79,9% Me: 81,5% · σ: 11,8% · Mo: 67% | 24 | 1 | 19 | 48,1% Me: 50% · σ: 17,7% · Mo: 25% | 668 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 30 | 72,5% Me: 78% · σ: 17,2% · Mo: 78% | 70 | 1 | 13 | 46,9% Me: 52% · σ: 23,4% · Mo: -% | 627 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 102 | 77,4% Me: 78% · σ: 11,4% · Mo: 75% | 204 | 1 | 22 | 63,8% Me: 68% · σ: 16,5% · Mo: 68% | 409 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 165 | 96,3% Me: 97% · σ: 3,7% · Mo: 98% | 56 | 1 | 176 | 90,5% Me: 94% · σ: 10,7% · Mo: 98% | 479 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 55 | 85% Me: 88% · σ: 10,7% · Mo: 90% | 248 | 1 | 141 | 77,0% Me: 83% · σ: 17,3% · Mo: 92% | 715 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 165 | 94,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 211 | 1 | 176 | 90,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 476 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 168 | 75,2% Me: 75% · σ: 10,3% · Mo: 78% | 128 | 1 | 178 | 67,8% Me: 68% · σ: 10,7% · Mo: 62% | 590 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 42 | 68,1% Me: 69% · σ: 17,2% · Mo: 69% | 165 | 1 | 74 | 47,2% Me: 44,5% · σ: 22,6% · Mo: 31% | 803 | 3 |
| język polski ustny (M) | 168 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 804 | 4 | 178 | 81,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 514 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 168 | 89,6% Me: 94% · σ: 11,8% · Mo: 100% | 59 | 1 | 178 | 69,5% Me: 70% · σ: 19,2% · Mo: 58% | 751 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 97 | 72,1% Me: 78% · σ: 23,1% · Mo: 84% | 27 | 1 | 57 | 40,0% Me: 42% · σ: 21,8% · Mo: 50% | 627 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 9 | 76,4% Me: 84% · σ: 18,4% · Mo: 84% | 43 | 1 | 17 | 62,7% Me: 56% · σ: 15,7% · Mo: 78% | 176 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA W SOSNOWCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA W SOSNOWCU wypada lepiej w 14, a IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ W SOSNOWCU w 1.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA W SOSNOWCU | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ W SOSNOWCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 68,3% | 35,0% | 33,3 pkt proc. |
| matematyka | 72,1% | 40,0% | 32,1 pkt proc. |
| geografia | 79,9% | 48,1% | 31,9 pkt proc. |
| fizyka | 73,2% | 42,2% | 31,1 pkt proc. |
| historia | 72,5% | 46,9% | 25,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 42 osób w szkole A i 21 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.