Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH vs TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 82392)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH

📍 Puławy | Zdawalność: 99,6%

SZKOŁA B (RSPO: 48013)

TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH

📍 Puławy | Zdawalność: 97,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 72 53,2% 🏆 Me: 53% · σ: 18,4% · Mo: 47% 372 1 23 36,7% Me: 35% · σ: 13,8% · Mo: 22% 968 3
chemia poziom rozszerzony (M) 69 41,7% 🏆 Me: 40% · σ: 22,8% · Mo: 17% 461 1 24 26,4% Me: 23% · σ: 20,0% · Mo: 3% 857 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 27 37,1% 🏆 Me: 33% · σ: 20,5% · Mo: 40% 471 2 27 11,7% Me: 7% · σ: 11,4% · Mo: 2% 811 4
geografia poziom rozszerzony (M) 96 43,7% 🏆 Me: 42% · σ: 18,2% · Mo: 32% 861 2 41 31,1% Me: 33% · σ: 13,0% · Mo: 13% 1659 4
historia poziom rozszerzony (M) 20 56,5% 🏆 Me: 55% · σ: 24,5% · Mo: 55% 357 1 6 38,7% Me: 35,5% · σ: 15,7% · Mo: 33% 856 4
informatyka poziom rozszerzony (M) 10 35% 🏆 Me: 28% · σ: 21,8% · Mo: 28% 316 1 27 34,5% Me: 30% · σ: 18,3% · Mo: 26% 328 2
język angielski poziom podstawowy (M) 238 88,4% 🏆 Me: 95% · σ: 14,7% · Mo: 95% 670 2 142 76,3% Me: 85% · σ: 23,4% · Mo: 97% 1796 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 205 80,4% 🏆 Me: 87% · σ: 18,2% · Mo: 95% 476 1 98 67,7% Me: 71,5% · σ: 23,3% · Mo: 93% 1572 4
język angielski ustny (M) 238 93,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 277 2 141 80,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1501 5
język polski poziom podstawowy (M) 239 61,6% 🏆 Me: 62% · σ: 15,0% · Mo: 55% 1212 2 142 55,0% Me: 55% · σ: 14,0% · Mo: 58% 2049 3
język polski ustny (M) 239 85,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 315 1 142 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2090 5
matematyka poziom podstawowy (M) 239 77,2% 🏆 Me: 84% · σ: 19,1% · Mo: 96% 369 1 142 71,4% Me: 70% · σ: 18,1% · Mo: 96% 650 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 139 46,3% 🏆 Me: 46% · σ: 22,6% · Mo: 62% 434 2 86 27,4% Me: 23% · σ: 23,9% · Mo: 0% 1071 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 97,9%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH wypada lepiej w 13, a TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH Różnica
fizyka 37,1% 11,7% 25,4 pkt proc.
matematyka 46,3% 27,4% 18,9 pkt proc.
język polski 85,0% 66,5% 18,5 pkt proc.
historia 56,5% 38,7% 17,9 pkt proc.
biologia 53,2% 36,7% 16,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język polski poziom rozszerzony (M), wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 27 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.