Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH i EUROPEJSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 72 | 53,2% Me: 53% · σ: 18,4% · Mo: 47% | 372 | 1 | 12 | 20,9% Me: 22% · σ: 7,7% · Mo: 12% | 1765 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 96 | 43,7% Me: 42% · σ: 18,2% · Mo: 32% | 861 | 2 | 6 | 20,8% Me: 15% · σ: 11,4% · Mo: 15% | 2607 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 238 | 88,4% Me: 95% · σ: 14,7% · Mo: 95% | 670 | 2 | 31 | 70,0% Me: 75% · σ: 24,7% · Mo: 98% | 2497 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 205 | 80,4% Me: 87% · σ: 18,2% · Mo: 95% | 476 | 1 | 20 | 68,2% Me: 72,5% · σ: 26,3% · Mo: -% | 1518 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 238 | 93,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 277 | 2 | 31 | 78,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1780 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 239 | 61,6% Me: 62% · σ: 15,0% · Mo: 55% | 1212 | 2 | 31 | 45,4% Me: 45% · σ: 18,9% · Mo: 45% | 3320 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 41 | 53,7% Me: 54% · σ: 28,7% · Mo: 100% | 539 | 2 | 9 | 18,1% Me: 14% · σ: 15,7% · Mo: 3% | 1934 | 5 |
| język polski ustny (M) | 239 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 315 | 1 | 30 | 57,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3236 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 239 | 77,2% Me: 84% · σ: 19,1% · Mo: 96% | 369 | 1 | 31 | 41,3% Me: 42% · σ: 17,3% · Mo: 28% | 3050 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 76,7%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH wypada lepiej w 9, a EUROPEJSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH | EUROPEJSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 77,2% | 41,3% | 35,9 pkt proc. |
| język polski | 53,7% | 18,1% | 35,6 pkt proc. |
| biologia | 53,2% | 20,9% | 32,2 pkt proc. |
| język polski | 85,0% | 57,6% | 27,5 pkt proc. |
| geografia | 43,7% | 20,8% | 22,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 239 osób w szkole A i 31 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.