Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KS.A.J.CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 82392)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH

📍 Puławy | Zdawalność: 99,6%

SZKOŁA B (RSPO: 19638)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KS.A.J.CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH

📍 Puławy | Zdawalność: 98,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 72 53,2% 🏆 Me: 53% · σ: 18,4% · Mo: 47% 372 1 50 39,6% Me: 36% · σ: 19,1% · Mo: 20% 845 2
chemia poziom rozszerzony (M) 69 41,7% 🏆 Me: 40% · σ: 22,8% · Mo: 17% 461 1 37 34,2% Me: 32% · σ: 23,1% · Mo: 13% 679 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 27 37,1% Me: 33% · σ: 20,5% · Mo: 40% 471 2 20 67,5% 🏆 Me: 68% · σ: 19,6% · Mo: 77% 59 1
geografia poziom rozszerzony (M) 96 43,7% Me: 42% · σ: 18,2% · Mo: 32% 861 2 63 47,5% 🏆 Me: 45% · σ: 20,5% · Mo: 30% 694 1
historia poziom rozszerzony (M) 20 56,5% 🏆 Me: 55% · σ: 24,5% · Mo: 55% 357 1 25 56% Me: 62% · σ: 21,6% · Mo: 72% 372 2
język angielski poziom podstawowy (M) 238 88,4% Me: 95% · σ: 14,7% · Mo: 95% 670 2 216 89,5% 🏆 Me: 95% · σ: 14,8% · Mo: 97% 566 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 205 80,4% 🏆 Me: 87% · σ: 18,2% · Mo: 95% 476 1 182 79,5% Me: 86% · σ: 19,4% · Mo: 97% 541 2
język angielski ustny (M) 238 93,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 277 2 216 92,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 294 3
język polski poziom podstawowy (M) 239 61,6% Me: 62% · σ: 15,0% · Mo: 55% 1212 2 217 66,4% 🏆 Me: 67% · σ: 16,2% · Mo: 65% 712 1
język polski poziom rozszerzony (M) 41 53,7% Me: 54% · σ: 28,7% · Mo: 100% 539 2 73 66,9% 🏆 Me: 71% · σ: 21,9% · Mo: 77% 188 1
język polski ustny (M) 239 85,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 315 1 217 80,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 639 2
matematyka poziom podstawowy (M) 239 77,2% 🏆 Me: 84% · σ: 19,1% · Mo: 96% 369 1 217 72,6% Me: 74% · σ: 18,8% · Mo: 68% 573 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 139 46,3% Me: 46% · σ: 22,6% · Mo: 62% 434 2 92 47,3% 🏆 Me: 47% · σ: 26,3% · Mo: 22% 403 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 22 63,5% 🏆 Me: 65% · σ: 18,4% · Mo: 78% 162 1 11 52,5% Me: 52% · σ: 24,5% · Mo: 66% 335 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 98,6%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH wypada lepiej w 8, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KS.A.J.CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH w 6.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KS.A.J.CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH Różnica
fizyka 37,1% 67,5% 30,4 pkt proc.
biologia 53,2% 39,6% 13,6 pkt proc.
język polski 53,7% 66,9% 13,2 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 63,5% 52,5% 11 pkt proc.
chemia 41,7% 34,2% 7,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 30,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 20 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.