Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PRZEMYŚLU i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Przemyśl | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 22,8% Me: 22% · σ: 6,4% · Mo: 22% | 1659 | 4 | 66 | 54,4% Me: 57% · σ: 19,0% · Mo: 65% | 332 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 13 | 86,1% Me: 88% · σ: 10,0% · Mo: 93% | 868 | 3 | 224 | 87,5% Me: 93% · σ: 14,3% · Mo: 98% | 747 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 13 | 59,2% Me: 62% · σ: 19,5% · Mo: -% | 2443 | 9 | 187 | 76,3% Me: 83% · σ: 19,2% · Mo: 93% | 770 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 13 | 95,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 123 | 1 | 224 | 91,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 390 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 13 | 56,2% Me: 55% · σ: 14,1% · Mo: -% | 1898 | 7 | 228 | 65,3% Me: 65% · σ: 13,4% · Mo: 60% | 821 | 1 |
| język polski ustny (M) | 13 | 76,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 945 | 7 | 228 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 226 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 13 | 59,2% Me: 60% · σ: 21,4% · Mo: 74% | 1342 | 8 | 228 | 73,2% Me: 74% · σ: 20,0% · Mo: 96% | 541 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 18,4% Me: 4% · σ: 22,7% · Mo: 4% | 1460 | 6 | 119 | 42,9% Me: 38% · σ: 26,8% · Mo: 14% | 537 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PRZEMYŚLU wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU w 7.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PRZEMYŚLU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 22,8% | 54,4% | 31,6 pkt proc. |
| matematyka | 18,4% | 42,9% | 24,5 pkt proc. |
| język angielski | 59,2% | 76,3% | 17,0 pkt proc. |
| matematyka | 59,2% | 73,2% | 14,0 pkt proc. |
| język polski | 76,7% | 86,4% | 9,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 7,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 31,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 66 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.