Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM INFORMATYKI "MENEDŻER" czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 8225)

TECHNIKUM INFORMATYKI "MENEDŻER"

📍 Świecie | Zdawalność: 40%

SZKOŁA B (RSPO: 56199)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU

📍 Świecie | Zdawalność: 98,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 10 68,4% Me: 79% · σ: 26,3% · Mo: -% 2674 5 122 87,0% 🏆 Me: 93% · σ: 15,4% · Mo: 98% 792 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 9 50,4% Me: 53% · σ: 23,3% · Mo: -% 3299 8 112 76,3% 🏆 Me: 83% · σ: 20,3% · Mo: 93% 769 1
język angielski ustny (M) 10 92,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 351 1 122 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 693 2
język polski poziom podstawowy (M) 10 37,7% Me: 44% · σ: 13,6% · Mo: 48% 3957 6 122 68,8% 🏆 Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 52% 512 1
język polski ustny (M) 10 37,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4471 8 122 75,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1058 1
matematyka poziom podstawowy (M) 10 28,8% Me: 25% · σ: 14,5% · Mo: 14% 3976 7 122 66,3% 🏆 Me: 64% · σ: 20,8% · Mo: 96% 929 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU ma wyższą zdawalność ogólną (98,4% vs 40%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM INFORMATYKI "MENEDŻER" wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM INFORMATYKI "MENEDŻER" I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU Różnica
język polski 37,8% 75,6% 37,8 pkt proc.
matematyka 28,8% 66,3% 37,5 pkt proc.
język polski 37,7% 68,8% 31,1 pkt proc.
język angielski 50,4% 76,3% 25,8 pkt proc.
język angielski 68,4% 87,0% 18,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 58,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 37,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 122 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.