Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM INFORMATYKI "MENEDŻER" vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 8225)

TECHNIKUM INFORMATYKI "MENEDŻER"

📍 Świecie | Zdawalność: 40%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 10 68,4% Me: 79% · σ: 26,3% · Mo: -% 2674 5 80 72,4% 🏆 Me: 76% · σ: 20,9% · Mo: 95% 2230 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 9 50,4% Me: 53% · σ: 23,3% · Mo: -% 3299 8 57 66,0% 🏆 Me: 68% · σ: 21,9% · Mo: 90% 1746 4
język angielski ustny (M) 10 92,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 351 1 80 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1773 3
język polski poziom podstawowy (M) 10 37,7% Me: 44% · σ: 13,6% · Mo: 48% 3957 6 80 56,1% 🏆 Me: 57% · σ: 15,7% · Mo: 60% 1908 2
język polski ustny (M) 10 37,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4471 8 80 68,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1920 2
matematyka poziom podstawowy (M) 10 28,8% Me: 25% · σ: 14,5% · Mo: 14% 3976 7 80 52,5% 🏆 Me: 50% · σ: 18,7% · Mo: 46% 1896 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH ma wyższą zdawalność ogólną (91,2% vs 40%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM INFORMATYKI "MENEDŻER" wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM INFORMATYKI "MENEDŻER" II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH Różnica
język polski 37,8% 68,0% 30,2 pkt proc.
matematyka 28,8% 52,5% 23,7 pkt proc.
język polski 37,7% 56,1% 18,4 pkt proc.
język angielski 50,4% 66,0% 15,6 pkt proc.
język angielski 92,1% 78,7% 13,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 51,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 30,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 80 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.