Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO i TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 1 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Warszawa | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 91 | 58,2% Me: 60% · σ: 22,5% · Mo: 60% | 159 | 34 | 30 | 39,0% Me: 27% · σ: 27,4% · Mo: 8% | 447 | 59 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 62,3% Me: 60% · σ: 19,6% · Mo: 50% | 47 | 8 | 63 | 42,9% Me: 34% · σ: 22,8% · Mo: 22% | 211 | 29 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 29 | 82,3% Me: 83% · σ: 9,7% · Mo: 78% | 105 | 30 | 7 | 80,4% Me: 80% · σ: 5,7% · Mo: 85% | 148 | 37 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 141 | 95,7% Me: 98% · σ: 8,8% · Mo: 98% | 93 | 32 | 196 | 92,4% Me: 95% · σ: 8,3% · Mo: 97% | 321 | 87 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 111 | 92,6% Me: 97% · σ: 9,3% · Mo: 97% | 25 | 14 | 185 | 83,3% Me: 88% · σ: 15,4% · Mo: 92% | 317 | 83 |
| język angielski ustny (M) | 141 | 95,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 152 | 32 | 196 | 89,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 563 | 87 |
| język angielski ustny poziom dwujęzyczny (M) | 5 | 94,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 35 | 3 | 5 | 89,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 76 | 13 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 142 | 70,0% Me: 70% · σ: 11,4% · Mo: 70% | 432 | 73 | 199 | 63,0% Me: 63% · σ: 10,8% · Mo: 63% | 1059 | 125 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 7 | 61,7% Me: 66% · σ: 16,6% · Mo: 66% | 293 | 62 | 5 | 42,4% Me: 34% · σ: 28,9% · Mo: -% | 1010 | 112 |
| język polski ustny (M) | 142 | 78,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 777 | 50 | 199 | 72% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1425 | 95 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 142 | 93,1% Me: 96% · σ: 7,4% · Mo: 100% | 21 | 10 | 199 | 79,2% Me: 82% · σ: 15,6% · Mo: 94% | 300 | 55 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 130 | 66,9% Me: 70% · σ: 20,6% · Mo: 60% | 65 | 24 | 141 | 36,3% Me: 32% · σ: 25,1% · Mo: 26% | 744 | 98 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 99,0%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO wypada lepiej w 12, a TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 1 w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO | TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 66,9% | 36,3% | 30,6 pkt proc. |
| informatyka | 62,3% | 42,9% | 19,4 pkt proc. |
| język polski | 61,7% | 42,4% | 19,3 pkt proc. |
| fizyka | 58,2% | 39,0% | 19,2 pkt proc. |
| matematyka | 93,1% | 79,2% | 13,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 130 osób w szkole A i 141 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.