Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO czy NIEPUBLICZNE TECHNIKUM PROGRAMISTYCZNE TECHNI SCHOOLS? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Warszawa | Zdawalność: 99,3%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 91 | 58,2% Me: 60% · σ: 22,5% · Mo: 60% | 159 | 34 | 7 | 30,4% Me: 17% · σ: 28,7% · Mo: -% | 579 | 65 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 62,3% Me: 60% · σ: 19,6% · Mo: 50% | 47 | 8 | 7 | 40,6% Me: 30% · σ: 24,3% · Mo: 20% | 243 | 33 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 141 | 95,7% Me: 98% · σ: 8,8% · Mo: 98% | 93 | 32 | 23 | 94,7% Me: 95% · σ: 3,7% · Mo: 95% | 169 | 54 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 111 | 92,6% Me: 97% · σ: 9,3% · Mo: 97% | 25 | 14 | 23 | 89,4% Me: 92% · σ: 8,9% · Mo: 100% | 93 | 41 |
| język angielski ustny (M) | 141 | 95,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 152 | 32 | 23 | 96,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 113 | 23 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 142 | 70,0% Me: 70% · σ: 11,4% · Mo: 70% | 432 | 73 | 23 | 65,6% Me: 68% · σ: 10,9% · Mo: 72% | 795 | 100 |
| język polski ustny (M) | 142 | 78,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 777 | 50 | 23 | 69,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1691 | 108 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 142 | 93,1% Me: 96% · σ: 7,4% · Mo: 100% | 21 | 10 | 23 | 79,1% Me: 80% · σ: 15,1% · Mo: 94% | 304 | 56 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 130 | 66,9% Me: 70% · σ: 20,6% · Mo: 60% | 65 | 24 | 20 | 39,9% Me: 39% · σ: 21,9% · Mo: 32% | 630 | 93 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
NIEPUBLICZNE TECHNIKUM PROGRAMISTYCZNE TECHNI SCHOOLS ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO wypada lepiej w 8, a NIEPUBLICZNE TECHNIKUM PROGRAMISTYCZNE TECHNI SCHOOLS w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO | NIEPUBLICZNE TECHNIKUM PROGRAMISTYCZNE TECHNI SCHOOLS | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 58,2% | 30,4% | 27,8 pkt proc. |
| matematyka | 66,9% | 39,9% | 27,0 pkt proc. |
| informatyka | 62,3% | 40,6% | 21,7 pkt proc. |
| matematyka | 93,1% | 79,1% | 13,9 pkt proc. |
| język polski | 78,5% | 69,9% | 8,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 91 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.