Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — PUBLICZNE SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE czy V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 42 | 60,7% Me: 62% · σ: 14,7% · Mo: 50% | 188 | 14 | 83 | 75,9% Me: 78% · σ: 13,0% · Mo: 77% | 20 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 43 | 53,5% Me: 50% · σ: 21,3% · Mo: 37% | 214 | 13 | 90 | 69,8% Me: 75% · σ: 20,0% · Mo: 87% | 37 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 18 | 50,3% Me: 48% · σ: 20,7% · Mo: 17% | 272 | 17 | 42 | 76,8% Me: 80% · σ: 19,7% · Mo: 100% | 13 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 13 | 55,6% Me: 55% · σ: 15,1% · Mo: 47% | 417 | 27 | 9 | 78% Me: 77% · σ: 12,6% · Mo: 77% | 33 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 29 | 65% Me: 65% · σ: 22,8% · Mo: 63% | 159 | 14 | 52 | 80,4% Me: 88% · σ: 20,1% · Mo: 100% | 24 | 4 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 8 | 63,1% Me: 62,5% · σ: 21,4% · Mo: -% | 26 | 10 | 5 | 71,6% Me: 65% · σ: 15,6% · Mo: -% | 12 | 6 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 15 | 83% Me: 87% · σ: 8,9% · Mo: 90% | 84 | 8 | 31 | 87,7% Me: 90% · σ: 8,7% · Mo: 92% | 18 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 184 | 95,1% Me: 97% · σ: 4,9% · Mo: 97% | 144 | 16 | 247 | 96,8% Me: 98% · σ: 4,3% · Mo: 98% | 38 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 164 | 88,3% Me: 92% · σ: 11,0% · Mo: 97% | 125 | 12 | 163 | 92,9% Me: 95% · σ: 6,9% · Mo: 97% | 22 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 184 | 93,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 275 | 16 | 247 | 98,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 26 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 184 | 79,1% Me: 80% · σ: 11,0% · Mo: 87% | 39 | 2 | 252 | 79,0% Me: 82% · σ: 11,4% · Mo: 82% | 40 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 50 | 63,7% Me: 66% · σ: 15,7% · Mo: 69% | 244 | 15 | 43 | 70,5% Me: 71% · σ: 25,3% · Mo: 100% | 118 | 8 |
| język polski ustny (M) | 184 | 72,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1340 | 46 | 252 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 437 | 16 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 184 | 82,7% Me: 87% · σ: 14,3% · Mo: 100% | 187 | 19 | 252 | 93,8% Me: 98% · σ: 8,4% · Mo: 100% | 14 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 102 | 55,1% Me: 58% · σ: 22,9% · Mo: 58% | 216 | 21 | 191 | 75,8% Me: 78% · σ: 19,6% · Mo: 100% | 10 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 23 | 74,4% Me: 76% · σ: 11,3% · Mo: 76% | 57 | 10 | 21 | 83,3% Me: 88% · σ: 13,1% · Mo: 88% | 9 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE wypada lepiej w 1, a V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE w 15.
| Przedmiot | PUBLICZNE SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 50,3% | 76,8% | 26,5 pkt proc. |
| geografia | 55,6% | 78% | 22,4 pkt proc. |
| matematyka | 55,1% | 75,8% | 20,7 pkt proc. |
| chemia | 53,5% | 69,8% | 16,3 pkt proc. |
| historia | 65% | 80,4% | 15,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 26,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 42 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.