Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 W OSTRÓDZIE i TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH IM. W. WITOSA W OSTRÓDZIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Ostróda | Zdawalność: 77,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 9 | 37,2% Me: 28% · σ: 20,9% · Mo: 28% | 1204 | 3 | 17 | 21,1% Me: 18% · σ: 14,4% · Mo: 20% | 2585 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 86 | 68,5% Me: 74% · σ: 26,4% · Mo: 100% | 2660 | 3 | 77 | 60,9% Me: 65% · σ: 26,5% · Mo: 77% | 3431 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 59 | 58,7% Me: 57% · σ: 25,5% · Mo: 83% | 2502 | 3 | 42 | 49,4% Me: 49% · σ: 26,1% · Mo: 12% | 3385 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 86 | 69,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2945 | 3 | 72 | 63,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3616 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 86 | 51,2% Me: 52% · σ: 18,2% · Mo: 48% | 2542 | 3 | 77 | 42,8% Me: 42% · σ: 20,6% · Mo: 42% | 3598 | 5 |
| język polski ustny (M) | 86 | 60,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2891 | 4 | 72 | 48,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4018 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 86 | 50,8% Me: 49% · σ: 23,5% · Mo: 60% | 2072 | 3 | 76 | 41,5% Me: 40% · σ: 19,0% · Mo: 36% | 3028 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 15,4% Me: 8% · σ: 14,6% · Mo: 8% | 1654 | 3 | 15 | 5,2% Me: 0% · σ: 14,4% · Mo: 0% | 2241 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH IM. W. WITOSA W OSTRÓDZIE ma wyższą zdawalność ogólną (77,8% vs 73,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W OSTRÓDZIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH IM. W. WITOSA W OSTRÓDZIE w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 W OSTRÓDZIE | TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH IM. W. WITOSA W OSTRÓDZIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 37,2% | 21,1% | 16,1 pkt proc. |
| język polski | 60,2% | 48,8% | 11,4 pkt proc. |
| matematyka | 15,4% | 5,2% | 10,2 pkt proc. |
| język angielski | 58,7% | 49,4% | 9,3 pkt proc. |
| matematyka | 50,8% | 41,5% | 9,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 17 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.