Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ czy TECHNIKUM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 36 | 26,5% Me: 23% · σ: 14,6% · Mo: 22% | 2098 | 6 | 9 | 26,6% Me: 23% · σ: 14,2% · Mo: 10% | 2092 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 85 | 73,5% Me: 80% · σ: 23,1% · Mo: 92% | 2121 | 5 | 95 | 65,4% Me: 68% · σ: 25,4% · Mo: 68% | 3004 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 63 | 61,2% Me: 63% · σ: 22,5% · Mo: 40% | 2236 | 4 | 76 | 46,5% Me: 41% · σ: 31,2% · Mo: 12% | 3594 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 85 | 72,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2608 | 5 | 94 | 70,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2769 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 85 | 52,1% Me: 55% · σ: 14,1% · Mo: 57% | 2436 | 5 | 97 | 46,4% Me: 47% · σ: 15,9% · Mo: 45% | 3189 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 31% Me: 33% · σ: 16,5% · Mo: -% | 1493 | 4 | 13 | 21,8% Me: 26% · σ: 24,0% · Mo: 0% | 1829 | 5 |
| język polski ustny (M) | 84 | 63,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2487 | 5 | 97 | 55,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3397 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 85 | 48,2% Me: 44% · σ: 20,2% · Mo: 42% | 2309 | 5 | 97 | 39,5% Me: 38% · σ: 20,9% · Mo: 16% | 3222 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 16,3% Me: 9% · σ: 16,8% · Mo: 4% | 1603 | 4 | 27 | 8,5% Me: 2% · σ: 13,8% · Mo: 0% | 2062 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (89,3% vs 63,5%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM w 0, przy 1 remisach.
| Przedmiot | TECHNIKUM IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ | TECHNIKUM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 61,2% | 46,5% | 14,7 pkt proc. |
| język polski | 31% | 21,8% | 9,2 pkt proc. |
| matematyka | 48,2% | 39,5% | 8,7 pkt proc. |
| język angielski | 73,5% | 65,4% | 8,1 pkt proc. |
| matematyka | 16,3% | 8,5% | 7,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 25,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 63 osób w szkole A i 76 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.