Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ czy TECHNIKUM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 36 | 26,5% Me: 23% · σ: 14,6% · Mo: 22% | 2098 | 6 | 19 | 19,4% Me: 18% · σ: 10,4% · Mo: 20% | 2710 | 9 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 85 | 73,5% Me: 80% · σ: 23,1% · Mo: 92% | 2121 | 5 | 56 | 60,0% Me: 61% · σ: 20,7% · Mo: 65% | 3521 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 63 | 61,2% Me: 63% · σ: 22,5% · Mo: 40% | 2236 | 4 | 26 | 53,2% Me: 51% · σ: 21,3% · Mo: 42% | 3077 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 85 | 72,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2608 | 5 | 56 | 71,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2734 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 85 | 52,1% Me: 55% · σ: 14,1% · Mo: 57% | 2436 | 5 | 57 | 53,2% Me: 52% · σ: 13,8% · Mo: 43% | 2289 | 4 |
| język polski ustny (M) | 84 | 63,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2487 | 5 | 57 | 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1514 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 85 | 48,2% Me: 44% · σ: 20,2% · Mo: 42% | 2309 | 5 | 57 | 33,3% Me: 28% · σ: 20,0% · Mo: 28% | 3714 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 16,3% Me: 9% · σ: 16,8% · Mo: 4% | 1603 | 4 | 11 | 13,3% Me: 6% · σ: 13,6% · Mo: 2% | 1790 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (89,3% vs 62,5%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ | TECHNIKUM | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 48,2% | 33,3% | 14,9 pkt proc. |
| język angielski | 73,5% | 60,0% | 13,5 pkt proc. |
| język angielski | 61,2% | 53,2% | 8,1 pkt proc. |
| język polski | 63,3% | 71,4% | 8,0 pkt proc. |
| geografia | 26,5% | 19,4% | 7,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 26,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 85 osób w szkole A i 57 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.