Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM czy TECHNIKUM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 81539)

TECHNIKUM

📍 Skierniewice | Zdawalność: 63,5%

SZKOŁA B (RSPO: 81537)

TECHNIKUM

📍 Skierniewice | Zdawalność: 62,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 9 26,6% 🏆 Me: 23% · σ: 14,2% · Mo: 10% 2092 5 19 19,4% Me: 18% · σ: 10,4% · Mo: 20% 2710 9
język angielski poziom podstawowy (M) 95 65,4% 🏆 Me: 68% · σ: 25,4% · Mo: 68% 3004 6 56 60,0% Me: 61% · σ: 20,7% · Mo: 65% 3521 9
język angielski poziom rozszerzony (M) 76 46,5% Me: 41% · σ: 31,2% · Mo: 12% 3594 9 26 53,2% 🏆 Me: 51% · σ: 21,3% · Mo: 42% 3077 7
język angielski ustny (M) 94 70,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2769 7 56 71,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2734 6
język polski poziom podstawowy (M) 97 46,4% Me: 47% · σ: 15,9% · Mo: 45% 3189 7 57 53,2% 🏆 Me: 52% · σ: 13,8% · Mo: 43% 2289 4
język polski ustny (M) 97 55,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3397 6 57 71,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1514 4
matematyka poziom podstawowy (M) 97 39,5% 🏆 Me: 38% · σ: 20,9% · Mo: 16% 3222 6 57 33,3% Me: 28% · σ: 20,0% · Mo: 28% 3714 8
matematyka poziom rozszerzony (M) 27 8,5% Me: 2% · σ: 13,8% · Mo: 0% 2062 6 11 13,3% 🏆 Me: 6% · σ: 13,6% · Mo: 2% 1790 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ma wyższą zdawalność ogólną (63,5% vs 62,5%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM TECHNIKUM Różnica
język polski 55,9% 71,4% 15,5 pkt proc.
geografia 26,6% 19,4% 7,2 pkt proc.
język polski 46,4% 53,2% 6,7 pkt proc.
język angielski 46,5% 53,2% 6,6 pkt proc.
matematyka 39,5% 33,3% 6,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 15,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 97 osób w szkole A i 57 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.