Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 1 IM. STANISŁAWA LEMA i TECHNIKUM NR 3 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 81024)

TECHNIKUM NR 1 IM. STANISŁAWA LEMA

📍 Piaseczno | Zdawalność: 94,1%

SZKOŁA B (RSPO: 25550)

TECHNIKUM NR 3

📍 Piaseczno | Zdawalność: 67,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 7 20% Me: 18% · σ: 5,6% · Mo: 25% 1830 6 36 26,5% 🏆 Me: 22% · σ: 16,6% · Mo: 15% 1434 4
chemia poziom rozszerzony (M) 6 25,5% 🏆 Me: 21,5% · σ: 19,6% · Mo: -% 880 4 6 19,5% Me: 6% · σ: 20,6% · Mo: 5% 1027 5
geografia poziom rozszerzony (M) 24 37,7% 🏆 Me: 36,5% · σ: 17,3% · Mo: 35% 1181 4 29 29,2% Me: 30% · σ: 12,8% · Mo: 30% 1817 7
język angielski poziom podstawowy (M) 136 85,2% 🏆 Me: 92% · σ: 18,1% · Mo: 98% 940 5 88 69,8% Me: 77,5% · σ: 24,7% · Mo: 78% 2516 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 112 74,8% 🏆 Me: 82% · σ: 20,0% · Mo: 92% 900 4 46 59,4% Me: 55% · σ: 23,0% · Mo: 45% 2419 7
język angielski ustny (M) 136 85,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1005 3 88 56,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4067 8
język polski poziom podstawowy (M) 136 63,2% 🏆 Me: 63% · σ: 14,5% · Mo: 52% 1040 4 89 56,1% Me: 57% · σ: 14,9% · Mo: 57% 1913 6
język polski poziom rozszerzony (M) 10 21,7% Me: 28,5% · σ: 17,4% · Mo: 34% 1835 5 7 24,1% 🏆 Me: 23% · σ: 20,8% · Mo: 3% 1755 4
język polski ustny (M) 135 66,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2043 4 89 61,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2746 6
matematyka poziom podstawowy (M) 136 66,4% 🏆 Me: 68% · σ: 23,0% · Mo: 94% 921 3 89 37,7% Me: 34% · σ: 17,8% · Mo: 24% 3398 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 74 29,4% 🏆 Me: 22% · σ: 25,9% · Mo: 6% 996 5 6 4,3% Me: 2% · σ: 6,3% · Mo: 0% 2290 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 IM. STANISŁAWA LEMA ma wyższą zdawalność ogólną (94,1% vs 67,4%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 IM. STANISŁAWA LEMA wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 3 w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 IM. STANISŁAWA LEMA TECHNIKUM NR 3 Różnica
matematyka 66,4% 37,7% 28,7 pkt proc.
język angielski 85,3% 56,9% 28,4 pkt proc.
matematyka 29,4% 4,3% 25,0 pkt proc.
język angielski 85,2% 69,8% 15,3 pkt proc.
język angielski 74,8% 59,4% 15,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 26,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 136 osób w szkole A i 89 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.